Menu

Aktualności (2356)

Dzień ziemniaka

 

W sobotnie popołudnie, 15 września, odbyła się czwarta edycja Dnia Ziemniaka, zorganizowana przez sołtysa, Radę Sołecką oraz strażaków z OSP w Sobótce. Jak co roku, impreza cieszyła się zainteresowaniem małych i dużych mieszkańców.

Czytaj dalej...

Apel do rolników!

 

A wydawało się, że jest tak pięknie. Pszczoły na przekór aurze zapełniły plastry słodkim miodem, zgromadziły duże ilości pyłku, zbudowały wiele nowych plastrów a warroza z nosemozą jakoś w tym sezonie nie wpłynęły znacząco na ich rozwój. Sezon więc można w zasadzie, mimo suszy i upałów, uznać za przyzwoity.

Czytaj dalej...

Policyjne działania pn. „TELEFONY”

 

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Czytaj dalej...

I turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski w Russowie

 

Pierwszy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski został rozegrany przy skansenie obok dworku-muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie 15. września 2018 roku. Pomysłodawcą było Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, a organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Czytaj dalej...

Rajd rowerowy SZLAKIEM KAPLICZEK

 

W przepiękne wtorkowe popołudnie boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łąkocinach zapełniło się chętnymi do wzięcia udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym SZLAKIEM KAPLICZEK. W imprezie tej wzięły udział dzieci z przedszkola oraz szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz okoliczni mieszkańcy. Na początku imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego „Nasze Kapliczki”, w którym wzięło udział 21 uczestników.

Czytaj dalej...

Noc w szkole

 

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych. Spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca, w których bywamy na co dzień z innej perspektywy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas