• 18 stycznia 2022

Bajkowy dzień w Publicznym Przedszkolu w Łąkocinach

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią oraz przekazują ważne prawdy życiowe. Ich celem jest nie tylko przypomnienie kultowych postaci bajkowych, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw koleżeństwa a także chęci niesienia pomocy innym. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.
 
Publiczne Przedszkole w Łąkocinach realizuje program czytelniczy „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3. Celem tego programu jest poprawienie stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Biorąc udział w tym programie nasza placówka przedszkolna wzbogaci się o najnowsze książki edukacyjne dla najmłodszych. Pierwszym z działań promujących czytelnictwo w naszej placówce było zorganizowanie „Dnia z ulubionym bohaterem bajkowym”.
 
Z tej okazji przedszkolaki przebrały się za swojego ulubionego bohatera bajkowego, nasze przedszkole zamieniło się w zaczarowaną krainę. Dzieci zaprezentowały swoje przebrania, wysłuchały fragmentu bajki czytanej przez panią dyrektor. W tym dniu nie zabrakło muzycznych zagadek bajkowych oraz zabaw ruchowych przy muzyce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami. Przedszkolacy z okazji bajkowego święta otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe.

Edyta Denkowska

Read Previous

JEST NOWY SOŁTYS LEWKOWCA

Read Next

ERASMUS PLUS DLA GMINY OSTRÓW WIELKOPOLSKI W BERLINIE

Leave a Reply