Menu

Comenius w Gorzyckim Gimnazjum

comenius01

W dniach 17 – 21 kwietnia 2013 uczniowie Gimnazjum w Gorzycach Wielkich wraz z rodzicami gościli uczestników międzynarodowego programu Comenius. Do Gorzyc Wielkich przybyli uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich z Niemiec, Holandii, Rumunii i Turcji.


       W czasie pobytu w Polsce uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje związane z naszym regionem oraz zaznać polskiej gościnności. Uczestnicy programu mieli okazję zarówno zobaczyć polską szkołę jak również wziąć udział w Dniu Europejskim oraz w ciekawych zajęciach prowadzonych w szkole przez wielu znakomitych nauczycieli. Zagraniczni pedagodzy udali się również na spotkanie z Wójtem Gminy Ostrów Wielkopolski panem Piotrem Kuroszczykiem, oraz z Prezydentem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego panem Jarosławem Urbaniakiem Poza tym nauczyciele uczestniczyli w konferencji, która odbyła się w ostrowskiej Synagodze. Tematem wykładu wygłoszonego przez pana Rafała Jakubowskiego oraz pana Ryszarda Naskręckiego profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu była Nowa Edukacja.


      W czasie pobytu w Polsce goście z zagranicy odwiedzili Antonin, gdzie w pałacu książąt Radziwiłłów, wraz z władzami Gminy Ostrów Wielkopolski, wysłuchali koncertu fortepianowego. Uczniowie i nauczyciele bawili się również wspólnie w dyskotece Magnes w miejscowości Wtórek oraz spędzili miłe chwile w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Huta. Oprócz przejazdów bryczką uczestnicy projektu wzięli udział w rozgrywkach sportowych oraz skosztowali grillowanych potraw. Zagraniczni goście udali się też z wizytą do jednego z najpiękniejszych polskich miast – Wrocławia, gdzie zachwycali się przepiękną architekturą miasta oraz podziwiali Panoramę Racławicką.
         Projekt Comenius to nie tylko nauka i zdobywanie doświadczeń, ale również ogromna przyjaźń, jaka została zawarta między młodymi ludźmi. To również wspaniałe wspomnienia i mile spędzony czas.
Dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjum składają podziękowania wszystkim rodzicom, którzy gościli zagraniczną młodzież. To dzięki Wam Drodzy Rodzice w ogromnej mierze wizyta w Polsce będzie dla tych młodych ludzi niezapomnianym wspomnieniem.

[widgetkit id=74]

Ostatnio zmienianysobota, 27 kwiecień 2013 21:43

Komentarze   

0 #3 olopiquvi 2019-08-19 07:35
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin No Prescription uso.apop.wwww.igo-info.pl.mxe.ft http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
0 #2 onurayatgon 2019-08-19 07:18
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg Capsules swi.wecy.wwww.igo-info.pl.jsz.ih http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cytować
0 #1 Susanna 2019-04-17 00:08
Hi. I have checked your igo-info.pl and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank hi
in google. But you can fix this issue fast. There is a tool that creates content
like human, just search in google: miftolo's tools

my blog ... WandaBig: https://BradBad.wix.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas