Menu

Koło Gospodyń Wiejskich z Czekanowa na zjeździe kół w Licheniu Starym

Koło Gospodyń Wiejskich z Czekanowa na zjeździe kół w Licheniu Starym

Dnia 9. września 2017 r. w Licheniu Starym odbył się VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich.

Zjazd został zorganizowany przez redakcję czasopisma "Gospodyni". W zjeździe tym wzięła udział grupa pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Czekanowie wraz z przedstawicielkami kół z całej Polski, od Zamościa po Szczecin.
Podczas zjazdu koła prezentowały swój dorobek w dziedzinie rękodzieła artystycznego i umiejętności kulinarnych w pieczeniu ciast i przyrządzaniu potraw z gęsiny. Przedstawicielki KGW Czekanów zaprezentowały swoje prace z rękodzieła. Wzięły także udział w konkursie kulinarnym, poddając pod ocenę jury przygotowane dania: ciasto z owocami i kokosem, pasztet z gęsi, roladki z gęsiny oraz pierś z gęsi w warzywach. Podczas kilkugodzinnego pobytu w Licheniu uczestnicy wycieczki mogli wziąć udział w uroczystościach kościelnych i atrakcjach Jarmarku Kulturowego nad Jeziorem Licheńskim. Odbył się przegląd zespołów folklorystycznych oraz turniej piłki nożnej gospodyń.
Wyjazd do Lichenia był możliwy dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu, które KGW w Czekanowie otrzymało z rąk Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, pana Piotra Kuroszczyka. Sfinansowanie transportu na trasie Czekanów-Licheń dla 35. uczestników wyjazdu oraz udostępnienie namiotu gminnego pozwoliło na zaprezentowanie dorobku i umiejętności pań z KGW w Czekanowie.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas