Menu

Najpiękniejsze ogrody

Najpiękniejsze ogrody


Alicja Matuszczak z Karsek zwyciężyła w tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Ostrów Wielkopolski. W nagrodę otrzymała drewniany bujak ogrodowy wraz z zestawem kaw firmy WOSEBA. "Ze wzruszenia nie mogę mówić. Bardzo dziękuję za tę piękną nagrodę. To wspaniały prezent, który ozdobi mój ogród." - powiedziała ze łzami szczęścia w oczach zwyciężczyni konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.


II miejsce zajęło małżeństwo z Nowych Kamienic Marta i Patryk Bilińscy. W nagrodę otrzymali ogrodowy leżak tarasowy wraz z zestawem kaw firmy WOSEBA. Trzecie miejsce zajęli Państwo Wioletta i Kamil Szyszko z Zacharzewa, na których czekał ogrodowy, kolorowy hamak, taczka oraz zestaw kaw firmy WOSEBA.
"Wspaniale jest oglądać tak piękne, pełne uroku ogrody. Zadbane, kolorowe, bogate w kwiaty, piękne drzewa i krzewy tereny. Poprzez konkurs pragniemy Państwu za ten trud i często trudną podziękować. Cieszę się, że z każdym rokiem zgłoszeń do konkursu jest coraz więcej. To sygnał, że warto takie konkursy organizować. Dziś serdecznie wszystkim Państwu gratuluję! (...)." - powiedział wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.
W sumie do konkursu nadesłano 31 zgłoszeń, poza trzema głównymi nagrodami, jury przyznało również 7 wyróżnień. W kategorii "Ogród rustykalny" zwyciężyła Bugusława Śmiglewska z Franklinowa, który otrzymała wertykulator elektryczny oraz zestaw kaw firmy WOSEBA. W kolejnej kategorii "Ogród warzywny" zwyciężyła Estera Ptak, również z Franklinowa, która otrzymała podkaszarkę do trawy, taczkę oraz zestaw kaw firmy WOSEBA. "Ogród nowoczesny" - w tej kategorii nagrodę wysokiej klasy grill wraz z zestawem kaw WOSEBA otrzymała Barbara Moś z Sadowia. W kategorii "Ogród przyjazny dzieciom " nagrodę otrzymali Halina i Krzysztof Wojciechowscy z Wtórku. W nagrodę otrzymali ekspress do kawy wraz z zestawem serów pleśniowych marki LAZUR. Kolejny ekspres do kawy wraz z zestawem serów firmy LAZUR trafił do Mirosławy Iglik z Nowych Kamienic. Nagrodę przyznano w kategorii "Wejście do domu". W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Małgorzata Daniłkiewicz z Lewkowa. Do pani Małgorzaty trafił wysokiej klasy grill wraz z zestawem kaw firmy WOSEBA. Jury nie przyznało wyróżnienia w kategorii "Ogród zaprojektowany przez architekta". Specjalna nagroda odkurzacz do liści wraz z zestawem kaw firmy WOSEBA trafiła do Lecha Dworaczyńskiego za piękny Zespół pałacowo - parkowy Bagatela.
Koordynatorem konkursu była Anna Woźnica. Ogrody oceniali: Justyna Janicka – Madej, Joanna Dobras, Paweł Woźniak. Konkurs, podobnie jak poprzednie dwie edycje wspierały medialnie: Telewizja Proart, portal wlkp24.info, portal infostrow, Radio Centrum, Gazeta Ostrowska oraz Informator.
Konkurs zorganizowała Gmina Ostrów Wielkopolski wspólnie z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.
"Gratuluję Państwu pięknych ogrodów. Patrząc na nie, widać efekt Państwa ciężkiej pracy. " - podkreślał Marcin Siudziński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.
Była to trzecia edycja konkursu na najpiękniejszy ogród w Gminie Ostrów Wielkopolski "Relaks w ogrodzie 2017".
Pozostali uczestnicy w nagrodę za udział w konkursie otrzymali taczki, dekoracyjne trawy, zestawy upominków marki WOSEBA, LAZUR, POLLENNA lub OKRĘGOWEJ SPÓŁDZIELNI MLECZARSKIEJ w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas