Menu

Z ERASMUSEM + LAMKI ZDOBYWAJĄ ŚWIAT

Z ERASMUSEM + LAMKI ZDOBYWAJĄ ŚWIAT

W dniach 27.08.-04.09 2017 r. w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacyjnej” Erasmus+ 5 nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lamkach uczestniczyła w kursie „Interactive teaching - Using Educational Games and New Technology In order to enhance learner’s motivation”.


Kurs odbywał się w stolicy Norwegii - Oslo.
Pomysł wzięcia udziału, a tym samym napisania projektu pozwalającego na pozyskanie przez naszą szkołę „unijnych” środków na realizację zagranicznych szkoleń dla nauczycieli był dla nas ogromnym wyzwaniem, a jednocześnie naturalną konsekwencją dotychczasowej naszej zawodowej aktywności oraz zdobytego doświadczenia w realizacji różnego rodzaju projektów.
Wiem, że w naszej placówce stwarzamy bardzo dobre warunki dydaktyczne i wychowawcze dla młodzieży, która chce rozwijać swoje pasje i doświadczenia. Jesteśmy szkołą otwartą, gotową na zmiany i nowe wyzwania. Erasmus + dał nam nie tylko nowe pomysły, ale i wiele możliwości. Doświadczenie, które zdobyliśmy, pozwoli nam podjąć jeszcze bardziej odważne decyzje dotyczące procesu edukacyjnego zarówno w sferze wychowawczej jak i dydaktycznej. Jesteśmy otwarci na świat. Chcemy pokonywać bariery, które utrudniają młodemu pokoleniu odnaleźć się w świecie, w którym przyjdzie im żyć i pracować. Poznaliśmy wielu partnerów zagranicznych, z którymi nawiązaliśmy współpracę i wymieniliśmy doświadczenia, a w przyszłości planujemy wymianę międzynarodową.
Szkolenie to nie tylko czas wykładów i warsztatów. To również okazja do poznania ciekawych miejsc i ludzi, bowiem w kursie uczestniczyli nauczyciele z całej Europy: z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Litwy, Rumunii, Czech. Oprócz wspólnie spędzonego czasu podczas zajęć, razem zwiedzaliśmy Oslo: Akershus Slott, Den Norske Opera & Balett, Det Kongelige Slott, The National Museum of Art, Architecture and Design, Nobels Fredssenter, Oslo Rådhus, Vigelandsparken, Frammuseet, Kon-Tiki Museet, Munchmuseet, Botanisk hage, Holmenkollen. Poznawaliśmy miasto oraz obyczaje tamtejszych mieszkańców. Ten razem spędzony czas był również świetną okazją do poznania różnic w naszych szkołach, omówienia systemów edukacji, realiów pracy. Ciągły kontakt z językiem angielskim pozwolił na całkowite zanurzenie się w kulturę danego kraju.
Mobilność kadry edukacyjnej to bardzo dobry sposób, by nie tylko wzbogacić swój warsztat pracy, zdobyć nowe umiejętności oraz podnieść jakość kształcenia, ale również by nawiązać znajomości z nauczycielami z całej Europy i doskonalić swoje umiejętności językowe.
Ciekawe, innowacyjne metody nauczania w połączeniu z możliwością „szlifowania języka” podczas licznych kontaktów z uczestnikami kursów z wielu krajów, w sposób znaczący wpłynęły na podniesienie naszych kompetencji zawodowych, i to nie tylko tych językowych, stały się dla nas inspiracją do weryfikacji dotychczasowych poglądów, zachowań, metod nauczania.

Zespół projektowy SP Lamki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas