Menu

Uczniowie bili rekord Guinnessa

Uczniowie bili rekord Guinnessa

Poniedziałek 9 października 2017 r. to dzień historyczny dla szkoły podstawowej we Wtórku, zapisany na kartce kalendarza.

Tego dnia uczniowie podjęli próbę bicia rekordu Sokolego Guinessa w gimnastyce masowej. Pomysłodawca przedsięwzięcia i realizatorem projektu była Pani Magdalenia Kowalczyk– nauczycielka W-F miejscowej szkoły, pełniąca także funkcję naczelnika Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ” Zębców-Ostrów Wielkopolski. To z jej inicjatywy 75 uczniów klas III-VI podjęło próbę bicia rekordu Sokolego Guinessa w gimnastyce masowej. Pokaz odbył się w szkolnej sali gimnastycznej, który prowadziła Pani Magdalena Kowalczyk. Atmosfera w sali gimnastycznej była niesamowita, wokół pełno uczniów, którzy z pasją i w skupieniu wykonywali ćwiczenia. Panowała radość, której także towarzyszył dreszczyk emocji. Poszczególne elementy układu gimnastycznego były nagradzane gromkimi brawami.

Nad całością imprezy czuwała Komisja w składzie: Lidia Michalak z-ca dyrektora szkoły, Dh Krzysztof Portasiak prezes T.G. „SOKÓŁ” Wysocko Wielkie, Dh Maria Krajewska sekretarz T.G. „SOKÓŁ” Zębców-Ostrów Wielkopolski. Na koniec Komisja podziękowała za wyczyn i zapowiedział wizytę za dwa tygodnie w celu wręczenia pucharu pamiątkowego i certyfikatu oraz wpis do Księgi Rekordów Sokoła tzw. Guinessa.

Zdjęcia i tekst T.G. Sokół

Źródło: www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=286&schemat=1&sub=284&menu=9&dzialy=9&typ=13&akcja=artykul&artykul=2300

Ostatnio zmienianywtorek, 17 październik 2017 11:32

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas