Menu

Festiwal Bajkowych Postaci

Festiwal Bajkowych Postaci

Wtorkowe przedpołudnie, 7 listopada w bibliotece w Daniszynie było wyjątkowe dla wszystkich, którzy kochają niezwykły świat dziecięcych bajek i baśni. Tego dnia wspólnie z przedszkolakami i uczniami szkoły świętowano Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęto od bajkowego czytania, ale prawdziwą niespodziankę dla przedszkolaków przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Anną Wasiak. W tym dniu za pomocą czarów i magii oraz przede wszystkim swoich rodziców uczniowie klasy V zamienili się w znane postacie z bajek i baśni. W bibliotece można było spotkać Pinokia z długim nosem, Kota w butach, Smerfetkę, Pana Kleksa, Śpiącą Królewnę, Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Czarnoksiężnika, Baranka Shaun, Smoka Wawelskiego, Jasia i Małgosię, Pippi Langstrump, Rybaka i złotą rybkę, Szeryfa, Kowboja, Duszka i wiele innych postaci bajkowych. Był to prawdziwy „Festiwal Bajek”. Zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi dana postać. Przedszkolaki wspaniale i bezbłędnie rozpoznali z jakiej bajki pochodzą postacie bajkowe i w nagrodę zostali uhonorowani medalem „Super Znawca Bajek”. W tym dniu nie mogło zabraknąć wspólnych tanecznych pląsów i zabaw przy bajkowych piosenkach. Na zakończenie dzieci obejrzały kilka krótkich bajek na dużym bibliotecznym ekranie.
Ten dzień sprawił wszytskim wiele radości i jednocześnie dał moc pozytywnej energii oraz uzmysłowił jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywają bajki, które nie tylko bawią ale i uczą.
Doskonała zabawa i atmosfera, piękne bajkowe stroje przygotowane przez rodziców uczniów klasy V, to wszystko sprawiło, że przedszkolaki przeżyły naprawdę piękny bajeczny dzień.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas