Menu

Gala Patago 2017

Gala Patago 2017

 

Po raz pierwszy w listopadzie odbyła się Gala Patago, czyli koncert laureatów Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystów Gminy Ostrów Wielkopolski. W trakcie gali można było podziwiać występy wokalistów, zespołów muzycznych oraz występy taneczne dzieci i młodzieży, która najlepiej wypadła w tegorocznym Patago.

Tradycja Patago na terenie naszej gminy sięga lat 90-tych poprzedniego stulecia. Występy i warsztaty prowadzone w ramach tej imprezy wspominane są przez wiele pokoleń mieszkańców naszej gminy. W tym roku po raz pierwszy Gala Patago odbyła się jesienią. W dniu 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim przed zgromadzoną widownią zaprezentowali się młodzi artyści. To właśnie oni zostali najwyżej ocenieni przez komisję konkursową i znaleźli się w gronie laureatów. Widzowie podziwiali występy baletowe, układy taneczne, występy wokalne solistów oraz zespołów i chórów. Galę Patago 2017 otwarł dyrektor Adam Wasiela, impreza prowadzona była przez Anetę Pawelec oraz Joannę Robakowską. Wśród gości obecni byli wójt Piotr Kurosczyk, radni gminy, dyrektor biblioteki Dariusz Pryczak.

Wśród występujących znaleźli się wykonawcy w kategorii zespoły taneczne I- III: Duet  - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej (Wyróżnienie), Zespół Szkolno-przedszkolny w Słaborowicach „Krok do przodu” (III miejsce), Sandra Nawrocka - Zespół Szkół w Gorzycach (II miejsce), Oliwia Henczke - Zespół Szkół w Gorzycach (I miejsce). 

Zespoły taneczne kategoria IV-VI:Duet - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (wyróżnienie), Zuzanna Wenzel - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (III miejsce), Julia Pacholczyk - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (II miejsce), Atomówki - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (I miejsce)

Występy taneczne Gimnazjum: Zespół Szkól w Gorzycach Wielkich - Duet  (Agata i Klaudia Wolniaszczyk) (Wyróżnienie),  Klaudia Wolniaszczyk - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich  (I miejsce)

Soliści kategoria I-III: Marika Trzeciak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej „Jestem kotem” (III miejsce), Oliwia Chenczke - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (II miejsce), Julia Perz - Szkoła Podstawowa w Daniszynie „Pogoda ducha” (I miejsce).

Soliści kategoria IV-VI:  Oliwier Biniek - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łąkocinach „Kropla deszczu” (Wyróżnienie), Marta Stachowczyk  - Zespół Szkół w Lewkowie „Przyjdzie taki dzień” (II miejsce), Natalia Gierczyńska - Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich (I miejsce).

Chóry i zespoły wokalne I-III: Chór, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej, „Różowa piosenka” (I miejsce), Zespół wokalny - Zespół szkolno-przedszkolny we Franklinowie „Grająca szafa” (Wyróżnienie), Duet Wiktoria Chowańska i Patrycja Myciek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim „Przyjaciele śpiewają razem” (wyróżnienie), Zespół wokalny „Wesołe nutki”- Zespół Szkolno-przedszkolny we Wtórku „Dobry Dzień” (I miejsce)

Chóry i zespoły wokalne IV-VI: Zespół woklany „Tęcza” -  Zespół szkolno-przedszkolony we Wtórku, „Wesoły pociąg” (I miejsce)

Soliści kategoria gimnazjum : Julia Błaszczyk (I miejsce)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas