Menu

Ratuj życie - akcja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Ratuj życie - akcja Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

W Gminie Ostrów Wielkopolski po raz trzeci odbyła się akcja pod hasłem: "Ratuj życie". Tym razem z nauki udzielania pierwszej pomocy mogli skorzystać mieszkańcy Wysocka Wielkiego.

Akcja odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Postaw na rodzinę". Jej głównym założeniem jest walka z uzależnieniami. Wczoraj obok pokazu i nauki z pierwszej pomocy, członkowie komisji mówili o uzależnieniach, do mieszkańców trafiły też gadżety z hasłem: Używkom mówię NIE!
"Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego cieszę się ze współpracy z parafiami na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. Dziś uzależnienia to nie tylko alkohol, narkotyki czy dopalacze. To coraz bardziej niebezpieczne uzależnienia od telefonu, komputera, gier komputerowych. Jednym słowem cyberprzestrzeń, na którą najbardziej narażone są dzieci." - tłumaczy Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Akcja po raz pierwszy odbyła się 30 lipca w Parafii w Lewkowie, kolejna była w Górznie. W niedzielę (19.XI) akcja dotarła do Wysocka Wielkiego. Na tym nie koniec. Za tydzień podobne spotkanie odbędzie się w Parafii w Łąkocinach. W przyszłym roku Komisja planuje kontynuację akcji m.in.: w Gorzycach Wielkich, Sadowiu i Szczurach.

"Bardzo dziękuję strażakom z jednostek OSP na terenie gminy za pomoc w organizowaniu akcji. Nie ocenione jest tu zaangażowanie pana Sylwestra Kląskały, prezesa zarządu gminnego OSP. " - dodaje Maria Bera, przewodnicząca Komisji. Wczorajsza akcja rozpoczęła się od mszy świętej, po niej odbył się pokaz i pogadanka na temat uzależnień. Wśród gości nie zabrakło m.in.: z-ca wójta Antoniego Hadrysia, Henryka Kwietnia, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Władysława Słomiańskiego, członka Komisji. Wczorajszy pokaz przygotowała jednostka z OSP Wtórek, na czele z jej naczelnikiem Marcinem Fleischer.

źródło: https://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?xtyp=14&xmenu=286&schemat=1&sub=284&menu=9&dzialy=9&typ=13&akcja=artykul&artykul=2343

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas