Menu

Równy start od narodzin

Równy start od narodzin

Wypracowanie rozwiązań w zakresie wspierania kobiet w ciąży oraz mam z małymi dziećmi, to główny cel warsztatu przeprowadzonego w gorzyckiej książnicy.

W Gorzycach Wielkich, 21 listopada stowarzyszenie Qltura 21 zorganizowalo pierwszą część warsztatu pod hasłem „Równy start od narodzin”. Projekt skierowany jest do kobiet w ciąży oraz młodych mam. Problemy z jakimi spotykają się te osoby na co dzień są bardzo istotne.
Na zaproszenie odpowiedziały mamy, kobiety ciężarne, pracownice urzędu oraz Radne Gminy Ostrów Wielkopolski jako przedstawiciele samorządu.
Prowadząca warsztat: Marta Kuroszczyk, przyglądała się potrzebom młodych mam, aby podnieść standard życia mieszkańców gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski i zaprojektować usługę publiczną. Wypracowany koncept usługi zostanie zaprezentowany i przekazany władzom gminy.
Cały projekt został podzielony na dwa etapy. Etap pierwszy został już zakończony i obejmował badania projektowe, których ważnym aspektem są wywiady pogłębione z kobietami w ciąży oraz młodymi matkami. Podczas badań uczestniczki szukały odpowiedzi na pytanie: Jak lokalny samorząd może wspierać kobiety w ciąży, jakie usługi świadczyć i jakie postawy wzmacniać.

Etap drugi, który zostanie przeprowadzony 7 grudnia. Zobrazuje rozwiązania i sprawdzi jak one działają.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas