Menu

II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Trudne głoski ukryte w wierszach”

II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Trudne głoski ukryte w wierszach”

II miejsce dla naszej Kingi Woźniak z klasy 3a!


W piątek, 1 grudnia, w Szkole Podstawowej w Sobótce odbył się II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski pt.: „Trudne głoski ukryte w wierszach” pod patronatem Piotra Kuroszczyka - Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz przy wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. 15 małych „żaczków” z klas I-III, z ośmiu szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zmagało się z recytacją trudnych wierszyków, w których nagromadzono głoski niełatwe w artykulacji. Konkurs zorganizowały panie: Agata Kaźmierczak - logopeda, Jolanta Brodala - bibliotekarz, nauczycielka przyrody oraz Arleta Andrzejewska, nauczycielka nauczania zintegrowanego.
Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowały: Kinga Woźniak, z klasy 3a oraz Oliwia Franzke z klasy 2. Obie uczennice zaprezentowały się wspaniale! Kinga zdobyła II miejsce! Gratulujemy.
Oprócz wspaniałych uczestników oraz ich opiekunów nasze zaproszenie przyjął radny gminy - Ryszard Adamek, Dariusz Pryczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce – Ireneusz Paszek. Gościnnie wraz z rodzicami przybyli do nas z rodzicami przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Sobótce: Barbara Michalak oraz Paweł Kaźmierczak, którzy także zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.
W dzień konkursu dziewczęta z klasy 6b: Anna i Olga Kiełtyka, Barbara Kaźmierczak poprzedziły recytację występem muzycznym oraz prezentacją wiersza pt. „Na zdrowie”, następnie odbyła się główna część konkursu, a mianowicie recytacje wierszy, po czym dzieci udały się do sali, gdzie czekała na nich miła niespodzianka, pani animatorka z przeróżnymi atrakcjami. W tym czasie opiekunowie oraz goście dyskutowali przy słodkim poczęstunku.
Komisja w składzie: Małgorzata Różańska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce, Hanna Łączek – Krysiak – logopeda, Natalia Kozieras – przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich (filia Sobótka) wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Adam Kominek „Szelki Szymona”, opiekun: Ewa Stachowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej
II miejsce – Kinga Woźniak „O chorej żabie”, opiekun: Agata Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Sobótce
III miejsce – Zofia Mrotek „Marta mrówka”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku
Wyróżnienia:
Wiktoria Łęcka „Chrząszcz”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku
Krystian Wróblewski „Dziura w moście”, opiekun: Kornelia Szczepaniak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słaborowicach
Maja Kryjom „O Panu Tralalińskim”, opiekun: Ewelina Perz, , Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs mógł się odbyć. Dziękuję Panu wójtowi, Piotrowi Kuroszczykowi za sfinansowanie wspaniałych nagród, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sobótce za dofinansowanie konkursu oraz wsparcie w działaniach, Rodzicom, którzy pomagali podczas organizacji konkursu, nauczycielom za wyrozumiałość i wszystkim tym, którzy mnie wspierali!
Tekst i foto: Agata Kaźmierczak

 

Komentarze   

0 #1 Sylvia 2018-02-20 04:15
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month because you've got hi quality
content. If you want to know how to make extra $$$, search for:
Ercannou's essential tools best adsense alternative

Here is my web blog - BestSasha: https://FollowDelia.blogspot.se
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas