Menu

II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Trudne głoski ukryte w wierszach”

II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Trudne głoski ukryte w wierszach”

II miejsce dla naszej Kingi Woźniak z klasy 3a!


W piątek, 1 grudnia, w Szkole Podstawowej w Sobótce odbył się II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski pt.: „Trudne głoski ukryte w wierszach” pod patronatem Piotra Kuroszczyka - Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz przy wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. 15 małych „żaczków” z klas I-III, z ośmiu szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zmagało się z recytacją trudnych wierszyków, w których nagromadzono głoski niełatwe w artykulacji. Konkurs zorganizowały panie: Agata Kaźmierczak - logopeda, Jolanta Brodala - bibliotekarz, nauczycielka przyrody oraz Arleta Andrzejewska, nauczycielka nauczania zintegrowanego.
Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowały: Kinga Woźniak, z klasy 3a oraz Oliwia Franzke z klasy 2. Obie uczennice zaprezentowały się wspaniale! Kinga zdobyła II miejsce! Gratulujemy.
Oprócz wspaniałych uczestników oraz ich opiekunów nasze zaproszenie przyjął radny gminy - Ryszard Adamek, Dariusz Pryczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce – Ireneusz Paszek. Gościnnie wraz z rodzicami przybyli do nas z rodzicami przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Sobótce: Barbara Michalak oraz Paweł Kaźmierczak, którzy także zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.
W dzień konkursu dziewczęta z klasy 6b: Anna i Olga Kiełtyka, Barbara Kaźmierczak poprzedziły recytację występem muzycznym oraz prezentacją wiersza pt. „Na zdrowie”, następnie odbyła się główna część konkursu, a mianowicie recytacje wierszy, po czym dzieci udały się do sali, gdzie czekała na nich miła niespodzianka, pani animatorka z przeróżnymi atrakcjami. W tym czasie opiekunowie oraz goście dyskutowali przy słodkim poczęstunku.
Komisja w składzie: Małgorzata Różańska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce, Hanna Łączek – Krysiak – logopeda, Natalia Kozieras – przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich (filia Sobótka) wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Adam Kominek „Szelki Szymona”, opiekun: Ewa Stachowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej
II miejsce – Kinga Woźniak „O chorej żabie”, opiekun: Agata Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Sobótce
III miejsce – Zofia Mrotek „Marta mrówka”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku
Wyróżnienia:
Wiktoria Łęcka „Chrząszcz”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku
Krystian Wróblewski „Dziura w moście”, opiekun: Kornelia Szczepaniak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słaborowicach
Maja Kryjom „O Panu Tralalińskim”, opiekun: Ewelina Perz, , Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że konkurs mógł się odbyć. Dziękuję Panu wójtowi, Piotrowi Kuroszczykowi za sfinansowanie wspaniałych nagród, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sobótce za dofinansowanie konkursu oraz wsparcie w działaniach, Rodzicom, którzy pomagali podczas organizacji konkursu, nauczycielom za wyrozumiałość i wszystkim tym, którzy mnie wspierali!
Tekst i foto: Agata Kaźmierczak

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas