Menu

Qlturalni na miarę 21 wieku

Qlturalni na miarę 21 wieku

Już po raz 6 Stowarzyszenie dla promocji kultury i edukacji Qltura21 podsumowało swoją działalność. Impreza tradycyjnie odbyła się w lewkowskim pałacu, w której uczestniczyli przedstawiciele organizacji działających z organizacją. Przyznano również tytuł „Qlturalny na miarę 21 wieku”.

 

 

Tradycją stały się imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Qltura21 w lewkowskim pałacu. Organizacja stara się podczas tego wydarzenia przedstawić swoje coroczne prace, ale i podziękować wszystkim za współpracę. Do Lewkowa w dniu 08 grudnia przybyli przedstawiciele wielu miejscowości z terenu gminy Ostrów Wlkp., radni na czele z przewodniczącym gminy Piotrem Śniegowskim oraz władze gminy z wójtem Piotrem Kuroszczykiem i Antonim Hadrysiem.

 - Nie wymieniając wielu projektów o mniejszym zasięgu skupię się tylko na naszych większych przedsięwzięciach. W roku 2017 Stowarzyszenie  zorganizowało trzy turnieje wsi w Daniszynie, Sadowiu, Sobótce. Przeprowadziliśmy trzy zbiórki publiczne dla osób potrzebujących z naszej gminy. Prowadziliśmy projekty edukacyjne tj. ”Akademia emocji – warsztaty dla szkół podstawowych” oraz „Równy strat od narodzin”. Pracowity rok zakończyliśmy Jarmarkiem Świątecznym w Gorzycach Wielkich. – powiedziała Monika Dudkowiak, prezes stowarzyszenia.

W trakcie uroczystości nadano honorowy tytuł „Qlturalny na miarę 21 wieku” Maciejowi Kasprzakowi, o którym laudację odczytała Grażyna Dymała – wiceprezes organizacji. Laureat jest nauczycielem, muzykiem, dyrygentem, animatorem kultury na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Od wielu lat kształci muzycznie dzieci i młodzież, osiągającą duże sukcesy sceniczne.

Przybyli na spotkanie goście mieli okazję wysłuchać również koncertu laureatów przeglądu gminnego Patago 2017 Julii Błaszczyk, Natalii Gierszyńskiej, Marty Stachowicz oraz Oliwiera Bieńka. Gościnnie wystąpiły również córki laureata nagrody Natalia i Iga Kasprzak. Po zakończeniu części artystycznej goście mogli w kameralnej atmosferze wnętrz pałacowych podyskutować o wielu sprawach dotyczących kultury na naszym terenie.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 grudzień 2017 12:07

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas