Menu

Wyjątkowe Mikołajki w Szkole Podstawowej w Daniszynie

Wyjątkowe Mikołajki w Szkole Podstawowej w Daniszynie

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry.


W szkole Podstawowej w Daniszynie Mikołajki rozpoczęły się 5 grudnia, kiedy to uczniowie klasy V przybliżyli postać Świętego Mikołaja biskupa. Każdy uczeń i pracownik szkoły w tym dniu na wejściu do szkoły miał przyklejony numerek z wizerunkiem Mikołaja. Następnie odbyło się losowanie drobnych upominków i takim sposobem wszyscy zostali obdarowani tak jak czynił to Św. Mikołaj.

Następnego dnia, 6 grudnia świętowanie Mikołajek rozpoczęła wizyta przedstawicieli Gminy Ostrów Wielkopolski. Naszą szkołę odwiedzili: Antoni Hadryś - zastępca wójta gminy, Sylwester Kląskała - radny gminy oraz Zdzisław Wolnicki - maszynista. Niecodzienni goście przybyli, aby obdarować najmłodszych uczniów naszej szkoły - pierwszoklasistów, upominkami: słonikiem, odblaskami oraz słodką niespodzianką. Następnie wszyscy przenieśli się do biblioteki, gdzie odbyła się loteria mikołajkowa, zdjęcia z Mikołajem i wybór najlepszego stroju Mikołaja. To był dzień pełen wrażeń i niespodzianek.


.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas