Menu

Rodzeństwo Jasiu i Zosia Potaśniczak laureatami konkursu „Opowiedz mi bajkę”

Rodzeństwo Jasiu i Zosia Potaśniczak laureatami konkursu „Opowiedz mi bajkę”

Rodzeństwo Jasiu i Zosia Potaśniczak laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego „Opowiedz mi bajkę”!

Uczeń Szkoły Podstawowej w Sobótce - Jan Potaśniczak z klasy VIb - zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Opowiedz mi bajkę”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Ale to nie koniec niespodzianek. Również jego siostra Zofia Potaśniczak, z klasy 3b, w kategorii klas I-III zajęła II miejsce! Laureaci otrzymali dyplomy oraz publikację zawierającą ich i inne nagrodzone bajki. Opiekunem dzieci z ramienia szkoły była Agata Kaźmierczak.

Konkurs polegał na napisaniu bajki oraz jej zilustrowaniu. Jasiu stworzył „Bajkę o kocie, który został bohaterem”. Jego dzieło to świetny przykład opowiastki zawierającej jasno sprecyzowany morał. Nie tylko jednak kompozycję doceniło jury. Bajka ta została genialnie przez Jasia zilustrowana, za co uczeń został także wyróżniony. Zosia również napisała bajkę o zwierzątkach „Bajka o słoniku kłamczuszku”, którą jury również doceniło.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia w murach biblioteki.

Gratulujemy Rodzeństwu! Tak trzymajcie! Gratuluję także wszystkim uczniom klasy VIb za napisanie wspaniałych bajek...! Jak zwykle można na Was liczyć.

Tekst i zdjęcia: Agata Kaźmierczak

Ostatnio zmienianypiątek, 15 grudzień 2017 08:37

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas