Menu

EuroWeek

EuroWeek

 

We wtorek tuż po świętach wielkanocnych grupa 10 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łąkocinach wraz z opiekunem panią Katarzyną Rembiok udała się na 5-dniowe warsztaty językowe EuroWeek do Długopola-Zdrój.


Przez kilka dni uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w Krakowie oraz Łodzi uczestniczyli w bardzo ciekawych i różnorodnych warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata m.in. z Argentyny, Ugandy, Korei i Kuby. Podczas przeprowadzanych zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko kompetencjami językowymi i wiedzą, ale również umiejętnością pracy w grupie i kreatywnością. Uczestnicy EuroWeek mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o krajach Unii Europejskiej i nie tylko. Ponadto byli oni konfrontowani z zadaniami, które czasami wydawały się niemożliwe do wykonania. Oprócz wykonywania w grupach plakatów o różnych krajach m.in. o Indiach, Francji, Włoszech, Indonezji oraz Kubie, mieli oni do nakręcenia krótki filmik grozy w języku angielskim oraz reklamę Biedronki. Ponadto mieli oni możliwość wykazania się kreatywnością m.in. przy nadawaniu drugiego życia butelkom plastikowym, z których stworzyli takie cuda jak uchwyty na komórki, doniczki, stojaki na CD oraz instrumenty muzyczne. Uczestnicy warsztatów mogli również pokazać swój talent w "EuroWeek's Talent Show", podczas którego młodzież śpiewała, tańczyła, robiła sztuczki oraz odgrywała parodie, a wszystko to odbyło się przy dużym dopingu widzów oraz gromkich oklaskach.
Wyjazd do Długopola-Zdrój to jednak nie tylko warsztaty językowe, ale również zwiedzanie przepięknej okolicy. Oprócz spacerów po parku zdrojowym w Długopolu, mogliśmy przechadzać się ulicami Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka. W Bystrzycy byliśmy na Bramie Wodnej, z której podziwialiśmy piękne widoki oraz w Muzeum Filumenistycznym, w którym zostaliśmy zapoznani w historią zapałek oraz zapalniczek. W Kłodzku natomiast spacerowaliśmy po słynnym moście gotyckim św. Jana, po rynku oraz byliśmy pod murami twierdzy.
Tych kilka dni spędzonych na EuroWeeku było dla nas wszystkich wspaniałym i niepowtarzalnym doświadczeniem, podczas którego nie tylko wiele się nauczyliśmy, ale również poznaliśmy wielu nowych i ciekawych ludzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas