Menu

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego

 

Policjanci podsumowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okresie długiego majowego weekendu. Działania na drogach powiatu ostrowskiego prowadzili w wszystkimi siłami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniach 27 kwietnia – 6 maja 2018 r. z uwagi na wzmożony ruch drogowy w okresie majówki policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Długi weekend to okres majówkowych wyjazdów i powrotów naszych mieszkańców. Przez nasz powiatu, w szczególności po drogach krajowych, przejeżdża również wielu innych użytkowników dróg, jadąc w dalsze zakątki naszego kraju.

Policjanci ostrowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości, wyposażenia pojazdów, spełnienia wymaganych warunków przewożenia dzieci, stanu trzeźwości kierujących. Zwracali szczególną uwagę na zachowania, które są przyczynami kolizji i wypadków drogowych, a także na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, motocyklistów.

Podczas długiego weekendu odnotowano 4 wypadki drogowe, w których 5 osób odniosło obrażenia ciała oraz 44 kolizje drogowe. Zatrzymano 9 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wypiciu alkoholu.

źródło:http://www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/198673,Podsumowanie-dlugiego-weekendu-na-drogach-powiatu-ostrowskiego.html

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas