Menu

Agata Sobczak - Mistrzem Ortografii Gminy Ostrów Wielkopolski

Agata Sobczak - Mistrzem Ortografii Gminy Ostrów Wielkopolski

 

Uczennica Szkoły Podstawowej w Lewkowie, Agata Sobczak została laureatką gminnego konkursu Mistrz Ortografii. 8-latka okazała się najlepsza.

Do gminnego konkursu stanęło w sumie 9 osób. Dzieci miały do napisania dyktando opracowane na podstawie lektury Julii Duszyńskiej "Cudaczek Wyśmiewaczek". Konkurs odbył się po raz 4. Młodym mistrzom gratulacje złożył wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz przewodniczący rady Piotr Śniegowski. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Lamkach. Dyktanda sprawdzane były pod czujnym okiem jury: Anny Ogiejko - Biczysko (przewod. jury), Małgorzaty Mocek, Danuty Kamzol oraz Arlety Welsandt. II miejsce zajął Piotr Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Słaborowicach,a III Olga Cepa ze Szkoły podstawowej w Szczurach. Konkurs skierowany był do dzieci klas I - III. Organizacji podjęły się: Edyta Nowicka (koordynator konkursu), Urszula Michalak, Monika Krakowska. Po napisaniu dyktanda dzieci wraz z nauczycielami opiekunami i gośćmi obejrzeli spektakl "Kopciuszek inaczej" przygotowany przez dzieci z klasy II SP w Lamkach pod kierownictwem Urszuli Michalak. Spektakl, który zachwycił widzów zarówno grą młodych i zdolnych aktorów, jak i piękną scenografią oraz barwnymi strojami.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2535&akcja=artykul

Komentarze   

0 #1 Irena 2018-06-01 08:57
:-) Gratulacje dla tych uczniów , którzy odważyli się brać udział w pisaniu dyktanda . Zwłaszcza zwycięzcom . Chciałabym jednak , aby wszyscy zaczęli czytać , ponieważ jest bardzo mało osób , które czytają , zwłaszcza dzieci . Wolą , tak jak zresztą dorośli korzystać z komputerów tabletów itd. Chociaż tam też trzeba czytać , ale to już nie to co książka . Pozdrawiam .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas