Menu

OSA dla nas

OSA dla nas

Zacharzew i Gorzyce Wielkie w Gminie Ostrów Wielkopolski z ministerialnym dofinansowaniem.

Kilka dni temu dotarła do nas świetna informacja o przyznaniu środków finansowych z programu OSA Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to, pierwsza pilotażowa edycja tego programu. OSA to nic innego jak Otwarte Strefy Aktywności. Program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do MSiT wpłynęło aż 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Wniosek przygotowany przez Łukasza Jędrzejaka i Dorotę Fibig z Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski otrzymał maksymalne dofinansowanie o które wnioskowano. To kwota 74 900 złotych.

Ideą programu OSA jest budowa miejsc ogólnodostępnych, plenerowych. Miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.Program zakłada dofinansowanie w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Ten pierwszy zakłada budowę siłowni plenerowej oraz strefy relaksu. Wariant rozszerzony to budowa siłowni zewnętrznej, strefy relaksu, sprawnościowego placu zabaw oraz budowę ogrodzenia terenu.

„W Zacharzewie powstanie siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, będzie też miejsce wypoczynku i wspólnych biesiad. Plac powstanie przy ulicy Rajskiej, to teren, który Gmina Ostrów Wielkopolski kupiła w ubiegłym roku. W planach jest tam również budowa świetlicy wiejskiej. W Gorzycach Wielkich zagospodarowany zostanie teren pomiędzy tamtejszą szkołą a przedszkolem. Powstanie siłownia zewnętrzna, pojawią się ławki i stół do gier planszowych. Mam nadzieję, że będą to kolejne ciekawe i ładne miejsca do spędzania wolnego czasu z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi" – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W sumie inwestycje w Zacharzewie oraz w Gorzycach Wielkich kosztować będą 150 tysięcy złotych, z czego połowa tej kwoty to dofinansowanie z programu OSA. Obie inwestycje powstaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

źródło: https://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2549&akcja=artykul

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas