Menu

Jan Potaśniczak - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu

Jan Potaśniczak - Laureat  Ogólnopolskiego Konkursu

Jan Potaśniczak - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu ,,Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie"

Ogólnopolski konkurs ,,Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie" został zorganizowany przez Biuro Edukacji Narodowej IPN W Warszawie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VI B SP w Sobótce: Jan Potaśniczak oraz Olga i Anna Kiełtyka. Na konkurs wpłynęło 257 komiksów z całej Polski, które były ocenione w trzech grupach wiekowych. W kategorii wiekowej: 11 - 13 lat Jan Potaśniczak został laureatem, wykonując komiks pt.: ,,Powstanie Warszawskie oczyma młodego Janka" pod opieką nauczyciela historii Haliny Grzegorczyk.
Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle ważnych wydarzeń dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera w okresie od 1918 do 1990r.
Komisja Konkursowa podkreśliła wysoli poziom wszystkich nagrodzonych prac.
Rozdanie nagród, wręczenie dyplomów oraz prezentacja zwycięskich prac nastąpiło 28 maja 2018 r. podczas VIII Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. J. Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonemu Jankowi i osiągnięcia przez niego najwyższego sukcesu, natomiast Oldze i Ani dziękujemy za wspaniałe uczestnictwo!

Tekst: H. Grzegorczyk

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas