Menu

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Biniewie

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu w Biniewie

Wzruszające i uroczyste było pożegnanie absolwentów Publicznego Przedszkola w Biniewie połączone z Dniem Rodzica i wręczeniem dyplomów i nagród wszystkim przedszkolakom.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, radny Powiatu Ostrowskiego i dyrektor Gminnej Biblioteki w Gorzycach Wielkich Dariusz Pryczak, radny gminy Ostrów Wielkopolski Feliks Andrzejak, proboszcz parafii Górzno ksiądz Rafał Kowalski, sołtys Górzenka Jan Cicharzewski, przewodnicząca KGW w Biniewie Wanda Ratajczak oraz rodzice dzieci przedszkolnych, pracownicy przedszkola.

Dzieci pięknie wystąpiły śpiewając w grupie i indywidualnie piosenki "Nasze polskie abc", "Duszki leśne", "Mój mały okręcik", "Piłka to jest to", tańcząc, absolwenci poloneza, i recytując wierszyki okolicznościowe dla rodziców i związanych z nadchodzącymi wakacjami oraz żegnające kolegów z przedszkola. Pani dyrektor przedszkola Elżbieta Mikołajczyk podziękowała Przyjaciołom Przedszkola: Radzie Rodziców i rodzicom aktywnie współpracującym z przedszkolem, a także zaproszonym gościom, również sołtysom Biniewa, Górzna i Górzenka i dyrektorowi GOK oraz pracownikom przedszkola za całoroczną współpracę. W tym roku pod hasłem "Mały przyrodnik i matematyk" dzieci brały udział w ogólnopolskich akcjach edukacyjnych i prozdrowotnych, takich jak: Akademia Aquafresh, Akademia Przyjaźni, Akademia Wyobraźni, Sprintem do maratonu, "Przedszkoliada", Sanepid-u, w gminnych konkursach organizowanych przez GOK i OSP, akcji z biblioteką "Cała Polska czyta dzieciom", przedszkolnych olimpiadach sportowych i matematycznych, konkursie recytatorski "Wesołe wierszyki przyrodnicze", były aktorami w przedstawieniach teatralnych, uczestniczyły w przeglądzie Małych Form Scenicznych PATAgO, brały udział w konkursach świątecznych i w Gminnym Kiermaszu, Turnieju Wsi.

Trójka dzieci otrzymała wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez ARiMR w Poznaniu. Ponadto dzieci uczestniczyły w spektaklach teatralnych, wycieczkach do lasu, fabryki bombek, na Górecznik, na występ estradowy Bzika w Wysocku Wielkim, na zajęcia do szkoły Sióstr Salezjanek, na Turniej Gier "Przedszkoliady" w Szkole Podstawowej Nr 9, na wystawę lalek w muzeum miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk przypomniał obecnym, że przedszkole powstało dopiero 6 lat temu na bazie niepełnej szkoły podstawowej i bardzo dobrze spełnia swoją funkcję służąc dzieciom z najbliższego środowiska. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.


źródło: http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2578&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas