Menu

Za trzy miesiące będziesz mógł jeździć bez dowodu rejestracyjnego

Za trzy miesiące będziesz mógł jeździć bez dowodu rejestracyjnego

 

Od 1 października kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego ani polisy ubezpieczeniowej. Będzie to możliwe dzięki decyzji ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego.

Jeśli zdarza Ci się prowadzić samochód, ale nie miałeś przy sobie dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia, od 1 października będziesz mógł odetchnąć z ulgą, bo posiadanie tych dokumentów w momencie kontroli przez policję, nie będzie wymagane. Stanie się to możliwe dzięki komunikatowi, który podpisał minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Wejście w życie nowelizacji ustawy o Ruchu Drogowym spowoduje, że funkcjonariusze sprawdzą aktualność dokumentów w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Nie będą więc potrzebować od nas dokumentów w formie papierowej. – Wierzę, że ułatwi to życie kierowcom – powiedział podczas konferencji prasowej minister.

Wprowadzenie zmian w ustawie będzie się wiązało także z nowymi zasadami związanymi z zatrzymaniem prawa jazdy. Wówczas także kierowca nie straci fizycznie dokumentu np. na trzy miesiące. Zawieszenie możliwości korzystania z niego zostanie natomiast odnotowane w systemie CEPiK, a osoba prowadząca auto, otrzyma pisemne pokwitowanie.

Ministerstwo nie informuje na razie, co w przypadku, kiedy po 1 października 2018 roku – a więc w czasie, kiedy będą już obowiązywać nowe przepisy – wystąpi awaria systemu CEPiK, a my zostaniemy zatrzymani do kontroli.

źródło:http://wlkp24.info/za-trzy-miesiace-bedziesz-mogl-jezdzic-bez-dowodu-rejestracyjnego/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas