Menu

Program „DobryStart” – świadczenie 300 zł dla ucznia

Program „DobryStart” – świadczenie 300 zł dla ucznia

 

Od 1 lipca 2018 r. można składać wnioski na nowe świadczenie – „Dobry start”. Świadczenie „Dobry Start” to 300,- zł jednorazowego wsparcia na uczniów bez względu na dochód.


Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się do ukończenia 20 roku życia, zaś dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia.

Zgodnie z uchwałą nr 80 Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M.P. poz. 514) i wydanym w związku z tym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U.z 2018r., poz. 1061):

od 1 lipca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformacyjnego utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny – empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. Podobne zasady stosowane są przy przyznawaniu świadczenia wychowawczego (500+).

Od 1 sierpnia 2018 r. wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” przyjmowane będę w formie tradycyjnej (papierowej) w GOPS  – z siedzibą w Ostrowie Wlkp.; Rynek 36;  tel. (062) 736 28 46

Wnioski przyjmowane będę w terminie do 30 listopada br., a ustalenie prawa do świadczenia i wypłata nastąpi w terminie 2 miesięcy.
Uwaga:

Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu i sierpniu, pieniądze będą wypłacone najpóźniej do końca września. Wnioski złożone po 30 listopada nie będą rozpatrywane.
Wszelkich informacji udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

Załączniki:

Wniosek o ustalenia prawa do świadczenia dobry start https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/wzor-wniosku-o-swiadczenie

 

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 02 lipiec 2018 09:26

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas