Menu

"Pięknieje wielkopolska wieś" - podpisanie umów na dofinansowanie.

"Pięknieje wielkopolska wieś" - podpisanie umów na dofinansowanie.

 

Z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego i radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mikołaja Grzyba, w sali wiejskiej w Karskach, uroczyście podpisano dziś umowy na dofinansowanie w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, czyli najpopularniejszego z konkursów dotacyjnych Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Bardzo się cieszę, że dzięki dużemu zaangażowaniu i fachowości naszych mieszkańców, wnioski Karsek i Daniszyna uzyskały maksymalne dofinansowanie, po 30 tysięcy złotych.

Była to kolejna, VIII edycja tego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Sukces jest tym większy, bo w sumie do konkursu nadesłano aż 275 wniosków! Dofinansowanie otrzymało 128 z nich, a projekt napisany przez Grupę Odnowy Wsi w Karskach, zajął 2. miejsce w całej Wielkopolsce.
Dzięki otrzymanej dotacji w Karskach powstanie „Wiśniowy zakątek”, czyli Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Karskach. Koszt inwestycji wyniesie ponad 100 tysięcy złotych. Połowa kwoty to środki z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski. Centrum powstanie na placu za świetlicą wiejską. Plac zostanie podzielony na cztery strefy. Pierwsza z nich przeznaczona będzie dla dzieci. W jej ramach rozbudowany zostanie i zmodernizowany istniejący plac zabaw. Druga strefa to aktywny wypoczynek, na której stanie siłownia terenowa. Urządzenia zostały tak dobrane, aby można było ćwiczyć każdą część ciała tj. podwójny twister, biegacz, podwójne wyciskanie, jokey. Dodatkowo wybrano urządzenie oczekiwane przez naszą młodzież- steet workoutu, kształtujące nie tylko mięśnie ale i koordynację, zwinność i równowagę.
Trzecia będzie strefa edukacyjna. W jej ramach mieszkańcy m.in.: nasadzą wiśnie w połączeniu z roślinami miododajnymi, pojawią się dwa ule, kószka i gry edukacyjne, które poszerzą świadomość przyrodniczą mieszkańców i gości.
Czwarta strefa - relaksu. Wzbogacona zostanie istniejąca już altana. Pojawią się stoły oraz grill z paleniskiem. Da to możliwość spotkań, biesiadowania czy urządzania letnich wieczorów przy ognisku. Pojawią się także betonowe piłkarzyki do gier grupowych.
Inwestycja kosztuje ponad 100 tysięcy złotych. Prawie 50% tych środków stanowi dofinansowanie z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski, 15 tysięcy zł to środki z funduszu sołeckiego, 30 tysięcy zł to dofinansowanie z konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, kolejnych 18 tysięcy złotych to środki niekwalifikowalne, a zatem praca mieszkańców, sprzętu oraz zakup materiałów.

W Daniszynie również powstanie miejsce do rekreacji. Zagospodarowany zostanie teren tuż przy świetlicy wiejskiej. W ramach inwestycji pojawią się m. in. huśtawki, stół do tenisa stołowego, stół do gry w warcaby, elementy siłowni zewnętrznej. Pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Projekt zakłada, by teren był dostoswany zarówno dla potrzeb dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Inwestycja kosztować będzie prawie 75 tysięcy złotych. 40% tej kwoty to środki z budżetu gminy, 30 tysięcy zł to dofinansowanie w ramach konkursu, pozostała kwota to środki z funduszu sołeckiego oraz praca mieszkańców.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas