Menu

XXV Memoriał Teodora Anioły w Szczurach

XXV Memoriał Teodora Anioły w Szczurach

14 drużyn, w 4 turniejach, wystąpiło podczas jubileuszowego XXV Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej, który odbył się w podostrowskich Szczurach. W turnieju głównym seniorów zwyciężyli gracze Centry Ostrów, którzy triumfowali już po raz ósmy.

We finale prowadzona przez Mariusza Posadzego drużyna pokonała lokalnego rywala – Ostrovię Ostrów 1:0, a strzelcem tej bramki był Szymon Strączkowski. Trzecie miejsca zajęła jedenastka Ogniwa Łąkociny, która pokonała Raszkowiankę Raszków 2:1. Królem strzelców tego turnieju został Daniel Kaczmarek z Ostrovii.
Nim zapadły decydujące rozstrzygnięcia to w półfinale Centra pokonała drużynę z Łąkocin 3:0, a pojedynek Ostrovii z Raszkowianką zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepsi byli jednak ostrowianie.
Trzy ekipy: Orzeł Wysocko Wielkie, Wtórkowianka Wtórek i Huragan Szczury; rywalizowały o zwycięstwo w turnieju drużyn występujących w klasie A i B. Tutaj wygrała drużyna z Wysocka Wielkiego, która odniosła dwa zwycięstwa. Gracz tej drużyny Karol Pytel został najlepszym strzelcem turnieju.
Zespół Andrzeja Kryjoma – T@AK Team okazał się najlepszy w turnieju drużyn old boys. Zespół ten odniósł trzy zwycięstwa nad kolejnymi drużynami turnieju: Raszkowianką Raszków, Pasaż Strzelecki i Rolbud Lubomierz.
Ponadto odbył się również turniej dla dzieci z rocznika 2010, a startowały w nim trzy drużyny: OKS Ostrów, Ostrovia Ostrów i Akademia Krecika. Był to typowo turniej towarzyski, gdyż nie liczyły się wyniki, a dobra zabawa najmłodszych piłkarzy.
- Gośćmi honorowymi byli dwaj znakomici w przeszłości gracze Górnika Zabrze, a mianowicie Zygmunt Anczok oraz Henryk Latocha. Jako ciekawostkę należy podać, że Anczok po raz pierwszy był u nas na memoriale 20 lat temu. Mamy nadzieję, że za rok memoriał odbędzie się w Wysocku Wielkim, gdzie obecnie jest modernizowane boisko piłkarskie – mówi Mieczysław Knychała, prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka, który był głównym organizatorem piłkarskiego memoriału.
Oprócz piłkarzy Górnika Zabrze nagrody wręczali: Antoni Hadryś (zastępca wójta Gminy Ostrów), Henryk Kwiecień (wice-przewodniczący Rady Gminy Ostrów), Feliks Andrzejak (radny Gminy Ostrów), Grzegorz Szubert (radny Powiatu Ostrowskiego), Jan Walkowiak (radny Gminy i Miasta Raszków), Stanisław Ratajczak (przewodniczący Rady Powiatu ZLZS), Zenon Walczak (członek Wielkopolskiego ZLZS w Poznaniu), Ryszard Dymny (sołtys wsi Wysocko Wielkie), Jolanta Stodolna (sołtys wsi Szczury), Walerian Florczyk (prezes OSP Wysocko Wielkie), Mariusz Kwiecień (członek zarządu KOZPN) oraz Wojciech Kryjom (dyrektor KS Stal Ostrów).

Zwycięzcy Memoriału Teodora Anioły wśród seniorów:
1994 – Barycz Janków Przygodzki
1995 – Piast Czekanów
1996 – Błyskawica Szczurawice
1997 – Centra Ostrów
1998 – Ostrovia Ostrów
1999 – Astra Krotoszyn
2000 – Barycz Janków Przygodzki
2001 – Ostrovia Ostrów
2002 – Rolbud Pleszew
2003 – Odolanovia Odolanów
2004 – Doktór Czarnylas
2005 – Doktór Czarnylas
2006 – Doktór Czarnylas
2007 – Lech Poznań
2008 – Sokoły Droszew
2009 – Centra Ostrów
2010 – LKS Gołuchów
2011 – Ostrovia Ostrów
2012 – Centra Ostrów
2013 – Centra Ostrów
2014 – Centra Ostrów
2015 – Ostrovia Ostrów
2016 – Centra Ostrów
2017 – LKS Gołuchów
2018 - Centra Ostrów

Ostatnio zmienianywtorek, 31 lipiec 2018 08:27

Komentarze   

0 #1 Micah 2019-03-24 23:48
Hello. I have checked your igo-info.pl and
i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that you
don't rank hi in google. But you can fix this issue fast.
There is a tool that generates content like human, just search
in google: miftolo's tools

my web site ... RefugiaBig: https://WyattTalks.jimdo.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas