Menu

PIERWSZA POMOC – W SADOWIU

PIERWSZA POMOC – W SADOWIU

 

W minioną niedzielę, 29 lipca br. w Parafii p.w. Chrystusa Króla w Sadowiu odbyła się akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Postaw na rodzinę”, podczas której strażacy ochotnicy i ratownicy medyczni przeprowadzili pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mieszkańcy Sadowia oraz przybyli goście z dużym zainteresowaniem przyglądali się pokazom. Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdawali natomiast materiały edukacyjno-profilaktyczne z przewodnim hasłem: „Używkom mówię NIE!” 

„Hasło to pięknie wpisuje się w prowadzoną kampanię. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy organizujemy tego typu akcje mające na celu przestrzeganie przed jakże niebezpiecznymi dla naszego zdrowia i życia używkami i uzależnieniami” – mówiła podczas kampanii Maria Bera, przewodnicząca GKRPA. 

W okresie wakacyjnym akcje prowadzone są również wśród dzieci i młodzieży podczas kolonii.

17 lipca br. przewodnicząca GKRPA Maria Bera odwiedziła między innymi kolonie dzieci z Sadowia, Westrzy, Wtórku oraz Parczewa, które odbywały się pod namiotami na terenie przyklasztornym o.o Pasjonistów w Sadowiu. Organizatorem takiej formy wypoczynku był o. Grzegorz Pasjonista.

Podczas spotkania Pani Bera przekazała kilka słów o profilaktyce oraz bezpiecznym czasie wakacji. Młodzi uczestnicy kolonii otrzymali dodatkowo gadżety edukacyjne z hasłem: „Używkom mówię NIE!”.

Stosowana tego typu profilaktyka ma na celu dbanie o życie, zdrowie dzieci i młodzieży oraz bezpieczne spędzanie czasu podczas wakacji, a także szczęśliwy powrót do szkoły.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2614&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas