Menu

Rozbudowa szkoły na finiszu

Rozbudowa szkoły na finiszu

 

Dobiegają końca prace wykończeniowe w szkole w Słaborowicach. W ramach inwestycji dobudowano trzy sale lekcyjne, pokój nauczycielski, toalety dla przedszkolaków, rozbudowano pokój dyrektora i sekretariat. Prace dotyczyły również przebudowy instalacji wewnętrznej: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

Rozbudowa była konieczna bo dotychczasowa placówka okazała się zbyt mała. W ubiegłym roku szkolnym do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego uczęszczało 80 dzieci i 50 przedszkolaków. Teraz po zakończeniu inwestycji warunki dla najmłodszych oraz nauczycieli bardzo się poprawią. Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słaborowicach przeprowadzona była metodą "Zaprojektuj i wybuduj”. Prace budowlane ruszyły wraz z początkiem nowego roku. „Podczas przekształcania 4 szkół w placówki niepubliczne na terenie naszej Gminy obiecaliśmy jako samorząd, że będziemy pomagać Stowarzyszeniom, dbać i inwestować w obiekty, które są naszą własnością. Zdajemy sobie sprawę jak ważne są to inwestycje. Dlatego zawsze będą one dla nas priorytetowe. – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Rozbudowa szkoły w Słaborowicach kosztowała 750 tysięcy złotych, plus dodatkowe środki na bieżący remont w starym budynku szkoły.

źródło:
http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2624&akcja=artykul

Ostatnio zmienianypiątek, 17 sierpień 2018 07:35

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas