Menu

OBCHODY DNIA PATRONA I ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNY WE WTÓRKU

OBCHODY DNIA PATRONA I ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNY WE WTÓRKU

29 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego we Wtórku odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Patrona. Tego dnia szkoła przybrała odświętny wystrój w barwach biało-czerwonych. Na głównym korytarzu dumnie rozpościerał skrzydła Biały Orzeł na czerwonym tle.

 

Uroczystość przygotowała klasa II i III pod kierunkiem Ewy Cecylii Robaczyk oraz Renaty Kolendy. W pierwszej części uczniowie przedstawili Sejm Wielki poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 maja. Z obrad Sejmu w sposób przystępny dla każdego widza, wyłonił się zarys historyczny Konstytucji. Obradom Sejmu, jak i całej części artystycznej, towarzyszyła prezentacja multimedialna, dzięki której całość przedstawienia nabrała wyjątkowego klimatu. Pierwszą część uroczystości zakończyło odśpiewanie piosenki,,Witaj majowa jutrzenko'' oraz taniec,,Polonez'' w wykonaniu klasy II.

Druga część imprezy poświęcona była piątej rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Po krótkim nawiązaniu do tamtych chwil, widzowie odsłuchali recytację dwóch pięknych wierszy:,,Orzeł Biały'' oraz,,O ptakach i ojczyźnie''. Doskonałą oprawą okazały się piosenki patriotyczne:,,Jak długo w sercach naszych'' oraz,,W domu ojczystym''.

Po części artystycznej odbyła się ciekawa projekcja krótkiego filmu animowanego Tomasza Bagińskiego przedstawiająca historię Polski. Film stał się doskonałym uwieńczeniem patriotycznych przeżyć tego dnia. W sposób zwięzły ukazał to, co w naszej historii było najważniejsze, co nas łączy, z czego jesteśmy dumni i o czym zawsze musimy pamiętać.

Dyrektor szkoły, Anna Wojciechowska- Mrotek, przypomniała uczniom,,Katechizm małego Polaka'', nawiązując jednocześnie do patriotycznych postaw, które należy pielęgnować we współczesnych czasach.

W obchodach uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, w tym również przedstawiciele Rady Rodziców: p. Przemysław Królak, p.Renata Grzegorowska i p.Agnieszka Turska. Rodzice pogratulowali dzieciom występów i podzielili się własnymi refleksjami dotyczącymi rozumienia postaw patriotycznych w dzisiejszych czasach.

R.K.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 maj 2013 14:25

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas