Menu

Zwiedzali Warszawę

Zwiedzali Warszawę

 

Mieszkańcy Wtórku oraz przedstawiciele Klubu Seniora z Gorzyc Wielkich udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich oraz Stowarzyszenie Qltura21 pt. „Odkrywamy Polskę w 100-lecie odzyskania niepodległości”.


W dniu 02 września odbyła się wycieczka do Warszawy. Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym wyjątkowym miejscu uczestnicy wycieczki mogli przybliżyć przebieg powstania oraz historię Powstańców Warszawskich. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, który jest dziedzictwem Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Nie zabrakło zwiedzania Starego Miasta. Obydwa miejsca nawiązują do historii naszej ojczyzny.
Wycieczka do stolicy miała charakter międzypokoleniowy, podczas której poznawanie dziedzictwa kulturowego było okazją do integracji oraz wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości, a także kultywowania pamięci o ludziach, którzy przelali krew i pot, za wolności naszej ojczyny. Inicjatorami wycieczki byli Marcin Fleischer i Maciej Ziąbka, założyciele facebookowej strony Historyczny Wtórek. Wycieczka była współfinansowana ze środków Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich.

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 04 wrzesień 2018 08:06

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas