Menu

Szkoła w Słaborowicach rośnie w siłę!

Szkoła w Słaborowicach rośnie w siłę!

 

Z wielką radością i wzruszeniem powitano nowy rok szkolny w Słaborowicach. Okazją ku temu było oddanie do użytku nowej części szkoły. Inwestycja była konieczna bo zaczynało brakować miejsca dla uczniów. Dzieci bowiem z każdym rokiem było coraz więcej. W ubiegłym roku ruszyła więc rozbudowa szkoły.

Inwestycja dotyczyła przebudowy i rozbudowy istniejącej placówki wraz z przygotowaniem projektu. W ramach prac dobudowano trzy sale lekcyjne, salę do zajęć indywidualnych, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, sekretariat, toaletę dla niepełnosprawnych. W przedszkolu dobudowano 2 toalety, każda z nich bezpośrednio przylega do sali zajęć dzieci. Dzięki temu najmłodsi nie będą musieli korzystać z toalety szkolnej. Prace pochłonęły ponad 750 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy. „Nowe klasy wyposażono zgodnie z przedmiotami do nauki, a więc jedna z klas będzie do nauki przyrodniczo-chemicznej, kolejna sala do nauki języków obcych i informatyki oraz matematyczno-fizyczna. Cieszymy się z tej inwestycji ogromnie. Spełniło się nasze marzenie. Dziś jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć tak wiele w rozwoju naszej szkoły. Dziękuje wójtowi oraz radnym za życzliwość i wsparcie, bez nich nie byłoby tego sukcesu. Dziękuje nauczycielom oraz rodzicom za ogromne zaufanie i pomoc.„- powiedziała Maria Pawlak, dyrektorka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słaborowicach. Podczas uroczystości otwarcia na ręce Piotra Kuroszczyka wójta gminy złożono podziękowania oraz symboliczną statuetkę, która jest dowodem wdzięczności za inwestycję i wspieranie szkoły przez ostatnie lata.

„Kiedy 5 lat temu likwidowano szkołę w Słaborowicach, obiecaliśmy pomoc. Słowa dotrzymujemy. Przez wszystkie lata wspieraliśmy placówkę finansowo, zresztą nie tylko tę, bo także szkołę we Franklinowie, Wysocku Wielkim oraz Łąkocinach. Szkoła w Słaborowicach świetnie sobie radzi. Pozyskuje nowych uczniów nie tylko z Gminy ale także powiatu, rozwija się znakomicie. Jest bardzo konkurencyjna na tle innych szkół w gminie. Dziś z wielką radością uczestniczę w otwarciu nowego roku szkolnego. Życzę zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz rodzicom by szkoła rosła w siłę i była miejscem wielu wspaniałych wspomnień. „ – powiedział wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Podziękowania skierowano także do Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śniegowskiego, szczególne słowa skierowano do radnej ze Słaborowic Marii Wojtczak za zaangażowanie i pomoc zarówno przed jak i w trakcie trwania inwestycji. Po części oficjalnej oraz humorystycznej części artystycznej przygotowanej przez uczniów nadszedł czas na przecięcie wstęgi oraz poświęcenie szkoły przez ks. Krzysztofa Rutkowskiego. Rozbudowa szkoły była konieczna. Placówka cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zarówno mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski jak i gmin ościennych, w tym Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniom proponuje wiele zajęć dodatkowych i świetnie wykształconą kadrę. Od 5 lat szkoła z wielkim sukcesem prowadzona jest przez lokalne Stowarzyszenie. Kiedy placówkę przekształcano z publicznej w niepubliczną do szkoły chodziło niepełna 30 dzieci. Dziś uczy się tutaj prawie 100 uczniów, a w przedszkolu 50 dzieci. Szkoła w tym roku zatrudniła kolejnych specjalistów, wszystko po to by zapewnić jak najwyższą jakość nauki wszystkim dzieciom. Warto wspomnieć, że uczy się tutaj wielu niepełnosprawnych, zarówno ruchowo jak i intelektualnie. Każde z dzieci może liczyć na fachową opiekę, dlatego tak chętnie uczą się tutaj dzieci z całego Powiatu Ostrowskiego. Szkoła zapewnia także dowóz dzieci do i ze szkoły, wyżywienie, świetlicę szkolną, zajęcia z rehabilitantem, indywidualne lekcje w szkole, zajęcia dodatkowe. W uroczystym otwarciu wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym m.in.: ks. Krzysztof Rutkowski, miejscowy proboszcz Parafii, Poseł na Sejm RP Jarosław Urbaniak, Karolina Winiecka, która reprezentowała Senatora RP Łukasza Mikołajczyka, radni Powiatu Ostrowskiego Damian Grądzielewski i Dariusz Pryczak, z-ca wójta Antoni Hadryś, wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Kwiecień, radni gminni: Marian Waliszewski, Halina Mikołajczk, Zenon Janas, Ewa Mierzwicka, Sylwester Kląskała, inspektor ds. oświaty Rafał Szubert, dyrektorzy szkół i przedszkoli, rodzice oraz mieszkańcy Słaborowic. Władze Gminy Ostrów Wielkopolski na tym nie kończą oświatowych inwestycji, wręcz przeciwnie. W planach jest rozbudowa szkoły w Łąkocinach wraz z salą gimnastyczną. Obiekt ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku. Kosztować będzie prawie półtora miliona złotych. Kolejna inwestycja oświatowa będzie we Wtórku. Tam wybudowane będzie zupełnie nowe przedszkole, kolejna inwestycja to rozbudowa przedszkola w Sobótce i Topoli Małej, budowa nowego kompleksu sportowego w Lewkowie. W tym roku poddano częściowej termomodernizacji i remontowi szkołę we Franklinowie. W planach jest rozbudowa szkoły w Wysocku Wielkim. Trwają natomiast inwestycje termomodernizacyjne w szkole w Szczurach i Lamkach.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2644&akcja=artykul

Ostatnio zmienianyczwartek, 06 wrzesień 2018 09:04

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas