Menu

Noc w szkole

Noc w szkole

 

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych. Spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca, w których bywamy na co dzień z innej perspektywy.


Taką możliwość nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w nocy z 7 na 8 września. Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łąkocinach z klas I-VIII wyposażone w materace, śpiwory, poduszki i oczywiście mnóstwo energii wzięli udział w „ Biało- Czerwonej Nocy”.
Początek spotkania wypełniła rywalizacja sportowa dwóch drużyn: Białej i Czerwonej. Drużyny rozegrały mecz, który zakończył się remisem. O wygranej zdecydowały rzuty karne. Drużyna Czerwonych strzelała celniej i to oni wygrali. Pozostali uczestnicy wzięli udział w turnieju strzałów na bramkę. Pizza zregenerowała siły uczestników sportowej rywalizacji i dostarczyła nowej porcji energii. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „ Piękna nasza Polska cała”, a uczniowie klas IV-VIII malowali „ Twarze Niepodległości”. Oprócz tego grali w gry planszowe, uczestniczyli w projekcjach bajek i filmów oraz bawili się na „ piżamowej dyskotece. Po wielu wrażeniach niektórych zmorzył sen. Oczywiście nie wszystkich, bo „ Noc w szkole” dostarczyła tylu wrażeń, ze trudno było o sen.
Wczesnym rankiem dzieci pod opieką rodziców udały się na zasłużony odpoczynek do własnych łóżek. Następna „ nocka w szkole” już za rok.
Należy wspomnieć, iż Noc w Szkole była częścią grantu pozyskanego z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Danuta Gumienna

 

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 wrzesień 2018 07:48

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas