Menu

Z misją na Madagaskarze

Z misją na Madagaskarze

W sobotę, 15 września, w sali wiejskiej w Gorzycach Wielkich odbyło się spotkanie z ojcem Grzegorzem Janiakiem OMI.


Ojciec Grzegorz jest pochodzącym z Rawicza misjonarzem z Klasztoru Misjonarzy Oblatów Marii Niepokalanej, a obecnie pracuje w diecezji Toamasina na Madagaskarze. Teren misyjny oblatów jest pełen niebezpieczeństw i trudnych warunków, jednak dzięki ich ciężkiej pracy mali mieszkańcy Madagaskaru mają możliwość uczyć się w nowo wybudowanych szkołach oraz poznawać kanony wiary katolickiej w funkcjonujących tam parafiach. Tego, oraz wielu innych informacji o życiu misjonarzy i kulturze i pracy z Malgaszami, mogli dowiedzieć się uczestnicy sobotniego spotkania. W trakcie można było także obejrzeć eksponaty pochodzące w wyspy.
Spotkanie organizowane było przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich. Ojciec Grzegorz przybył do Gorzyc na zaproszenie Marka Kuświka i miejscowej parafii. Uczestnicy spotkania bardzo aktywnie brali udział w wydarzeniu, zadają prowadzącemu wiele pytań dotyczących Madagaskaru.
Pracę misjonarzy oblatów można wesprzeć poprzez wpłatę „wdowiego grosza” (z którego dochód przeznaczany jest na budowę szkół i zakup lekarstw dla mieszkańców Madagaskaru) na rachunek Prokury Misyjnej Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej w Poznaniu: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7189 podając w tytule przelewu : Darowizna na Misje na Madagaskarze dla O. Grzegorza Janiaka OMI.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas