Menu

Dzień ziemniaka

Dzień ziemniaka

 

W sobotnie popołudnie, 15 września, odbyła się czwarta edycja Dnia Ziemniaka, zorganizowana przez sołtysa, Radę Sołecką oraz strażaków z OSP w Sobótce. Jak co roku, impreza cieszyła się zainteresowaniem małych i dużych mieszkańców.

Odpowiednio wcześniej zostały ogłoszone dwa konkursy: kulinarny - na potrawę z ziemniaków oraz plastyczny, skierowany dla dzieci, na wykonanie ziemniaczanego stworka. Wszystkie prace oceniała komisja w składzie: wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce Małgorzata Różańska, kucharka Beata Józefiak, dyrektor Szkoły Podstawowej Ireneusz Paszek, radny gminny Ryszard Adamek oraz radny powiatowy Piotr Walkowski. Po długotrwałych obradach, komisja zadecydowała, że pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym zajęły ex aequo: Agnieszka Gałczyńska i Aneta Józefiak. Zwyciężczynie otrzymały nagrody ufundowane przez Ryszarda Adamka i Piotra Walkowskiego. Natomiast Wiktoria Jaworska wygrała konkurs na najciekawszego ziemniaczanego stworka i otrzymała komplet do gry w badmintona. Pozostałe dzieci również otrzymały drobne upominki. Udział w imprezie wzięła Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która rozdawała gadżety odblaskowe z hasłem Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Używkom mówię NIE!”. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez animatorki. Były zabawne konkursy, ziemniaczane i nie tylko, zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie twarzy. Za udział w konkursach dzieci otrzymały słodycze. Każdy uczestnik imprezy mógł spróbować pieczonych w ognisku ziemniaków z gzikiem oraz przepysznej ziemniaczanej zupy, którą przygotowały Kazimiera Bocianowska i Barbara Kubacka.
- Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym sponsorom, dzięki którym nasze cykliczne święto mogło się odbyć – powiedziała sołtys wsi Krzysztofa Walkowiak.

Ostatnio zmienianyśroda, 19 wrzesień 2018 08:10

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas