Menu

Zamek Gutów najlepszym obiektem noclegowym o charakterze wiejskim w Wielkopolsce!

Zamek Gutów najlepszym obiektem noclegowym o charakterze wiejskim w Wielkopolsce!

 

Już po raz 12. wicemarszałek wielkopolski Krzysztof Grabowski wręczył nagrody najlepszym obiektom agroturystycznym w Wielkopolsce. W kategorii: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim pierwszą nagrodę zdobył kompleks pałacowo - parkowy "Zamek Gutów" w Gminie Ostrów Wielkopolski.

Nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych odebrał właściciel obiektu Lech Studniewski wraz z synem. Gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Wśród gości obecny był wójt gminy Piotr Kuroszczyk, który serdecznie pogratulował zwycięstwa. Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich po raz pierwszy zorganizowano w 2007 roku, a jego pomysłodawcą był ówczesny zarząd województwa wielkopolskiego.

"Konkurs doskonale pokazuje, że można wypocząć w Wielkopolsce, a atrakcyjnych miejsc nie brakuje. W wielkopolskich gospodarstwach agroturystycznych odnajdziemy wszystko to, co zagwarantuje doskonały wypoczynek i mnóstwo atrakcji. To właśnie w takich miejscach przekonamy się, czym jest polska gościnność i tradycyjna kuchnia.” – podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek wielkopolski.Eklektyczny dwór rodziny Mendelsohnów pochodzi z 1895 roku. Rozbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Złożony z kilku zróżnicowanych brył na rzucie litery L, z czterokondygnacyjną wieżą narożną. W pobliżu pałacu park podworski z przełomu XIX i XX wieku o powierzchni 5 ha. W 1945 roku właścicielem terenu w Gutowie zostało Państwowe Gospodarstwo Rolne. W zamku na parterze mieściły się biura PGR oraz sklep wiejski, na piętrze- mieszkali pracownicy folwarczni. W największej sali urządzano zabawy wiejskie. Przez pewien czas w części wschodniej działała zlewnia mleka oraz w piwnicach tuczarnia kur.

W 1995 roku majątek w Gutowie kupił Lech Studniewski z Ostrowa Wielkopolskiego, który rozpoczął gruntowną renowację parku i zamku. Od tego momentu teren z każdym kolejnym rokiem nabierał blasku. Dziś to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Wielkopolski i Polski.

 


źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2678&akcja=artykul

Komentarze   

0 #2 Monica 2018-11-16 11:25
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional
cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all
websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my blog post BestStevie: https://CleverCindy.blogspot.com
Cytować
0 #1 Galen 2018-11-16 10:11
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month. You can use
the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more
details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Feel free to surf to my homepage; BestCurt: https://CleverCooper.blogspot.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas