Menu

Zamek Gutów najlepszym obiektem noclegowym o charakterze wiejskim w Wielkopolsce!

Zamek Gutów najlepszym obiektem noclegowym o charakterze wiejskim w Wielkopolsce!

 

Już po raz 12. wicemarszałek wielkopolski Krzysztof Grabowski wręczył nagrody najlepszym obiektom agroturystycznym w Wielkopolsce. W kategorii: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim pierwszą nagrodę zdobył kompleks pałacowo - parkowy "Zamek Gutów" w Gminie Ostrów Wielkopolski.

Nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych odebrał właściciel obiektu Lech Studniewski wraz z synem. Gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Wśród gości obecny był wójt gminy Piotr Kuroszczyk, który serdecznie pogratulował zwycięstwa. Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich po raz pierwszy zorganizowano w 2007 roku, a jego pomysłodawcą był ówczesny zarząd województwa wielkopolskiego.

"Konkurs doskonale pokazuje, że można wypocząć w Wielkopolsce, a atrakcyjnych miejsc nie brakuje. W wielkopolskich gospodarstwach agroturystycznych odnajdziemy wszystko to, co zagwarantuje doskonały wypoczynek i mnóstwo atrakcji. To właśnie w takich miejscach przekonamy się, czym jest polska gościnność i tradycyjna kuchnia.” – podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek wielkopolski.Eklektyczny dwór rodziny Mendelsohnów pochodzi z 1895 roku. Rozbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Złożony z kilku zróżnicowanych brył na rzucie litery L, z czterokondygnacyjną wieżą narożną. W pobliżu pałacu park podworski z przełomu XIX i XX wieku o powierzchni 5 ha. W 1945 roku właścicielem terenu w Gutowie zostało Państwowe Gospodarstwo Rolne. W zamku na parterze mieściły się biura PGR oraz sklep wiejski, na piętrze- mieszkali pracownicy folwarczni. W największej sali urządzano zabawy wiejskie. Przez pewien czas w części wschodniej działała zlewnia mleka oraz w piwnicach tuczarnia kur.

W 1995 roku majątek w Gutowie kupił Lech Studniewski z Ostrowa Wielkopolskiego, który rozpoczął gruntowną renowację parku i zamku. Od tego momentu teren z każdym kolejnym rokiem nabierał blasku. Dziś to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Wielkopolski i Polski.

 


źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2678&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas