Menu

Jesienne sadzenie żonkili

Jesienne sadzenie żonkili

 

1 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lamkach już po raz czwarty odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej przy żonkilowej rabacie.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „ Pola Nadziei” we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim oraz Radą Rodziców. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka zwłaszcza cierpiącego, bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz niesienia ulgi i pomocy cierpiącemu człowiekowi, postawa reagowania z empatią na cierpienie, podkreślanie godności ludzkiej osoby, czerpanie radości z dzielenia się swoimi dobrami z ludźmi cierpiącymi.

Uczniowie kl. V pod opieką p. J. Wybierały i p. B. Smolińskiej – opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu zaprezentowali bajkę o pt. „ Jeden kwiat” na podst. opow. ks. M. Malińskiego, która nawiązała do pięknej idei wolontariatu.

Żonkile są międzynarodowym symbolem akcji „Pola Nadziei", a żonkile zasadzone jesienią na naszej szkolnej rabacie zakwitną na wiosnę, o porze, w której wszystko budzi się do nowego życia. Żonkile zawierają w sobie symbolikę metamorfozy życiowych przemian i wskazują na transcendentalny wymiar cierpienia, które „rodzi nową jakość życia", przypominają nam o wartości i tajemnicy życia człowieka.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2681&akcja=artykul

Komentarze   

0 #1 Noelia 2018-10-31 08:43
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve
all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Feel free to visit my site ... BestBettye: https://FollowMurray.blogspot.se
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas