Menu

Kołątajew z marszałkowskim dofinansowaniem.

Kołątajew z marszałkowskim dofinansowaniem.

 

Sołectwo Kołątajew otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Kwota dofinansowania to ponad cztery tysiące złotych. Pieniądze w całości będą przeznaczone na zakup sprzętu multimedialnego dla miejscowej świetlicy wiejskiej.


Była to 6. edycja konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski. W sumie złożono 126 wnioski. Dofinansowanie otrzymało 50 z nich, wśród nich na 23. pozycji znalazł się projekt z Kołątajewa. Wniosek był przygotowany wspólnie przez Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski wraz z Radą Sołecką i Grupą Odnowy Wsi.
„Bardzo się cieszymy z otrzymanego dofinansowania. W ramach całego projektu zamierzamy kupić profesjonalne nagłośnienie oraz projektor multimedialny. Nasza świetlica cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. To nasza wizytówka, stąd pomysł by jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce. Nagłośnienie będzie idealnym rozwiązaniem do prowadzenia zebrań wiejskich, organizowania imprez integracyjnych dla mieszkańców, prowadzenie różnego typu kursów, szkoleń czy imprez kulturalnych. Do tej pory musieliśmy wynajmować taki sprzęt i ponosić niepotrzebne koszty. Teraz to się zmieni.” – mówi Halina Mikołajczyk, sołtys Kołątajewa i radna Gminy Ostrów Wielkopolski.

Cała kwota projektu wynosi prawie 8,5 tysiąca złotych.
Świetlica wiejska wzbogaci się o mikser, zestaw głośników bezprzewodowych, odtwarzacze CD/USB/MP3, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, statywy do mikrofonu. Sprzęt do świetlicy trafi najpóźniej do połowy grudnia tego roku.

Zakup sprzętu to kolejny etap wieloletniego projektu modernizacji świetlicy wiejskiej w Kołątajewie. Obiekt został przebudowany i zmodernizowany w latach 2010-2012 w ramach PROW-u.. W 2017 roku sołectwo realizowało projekt „Ogród zdrowia i radości dla mieszkańców i dla gości”. W ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” wykonano wiatę rekreacyjną, kupiono siłownię zewnętrzną, nasadzono i zadbano o otoczenie wokół świetlicy.

 

źródło:https://www.facebook.com/gminaostrowwielkopolski/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas