Menu

Qlturalni na miarę 21 wieku

Qlturalni na miarę 21 wieku

 

To już siedem lat działalności Stowarzyszenia dla promocji kultury i edukacji Qltura21. Władze organizacji w Gutowskim zamku dokonały podsumowania swojej działalności w roku 2018 oraz przyznały tytuł „Qlturalny na miarę 21 wieku" Sylwestrowi Kląskale.

Już po raz siódmy, 9 października Stowarzyszenie dla promocji kultury i edukacji Qltura21, podsumowało swoją działalność. Aktualnie w składzie organizacji jest 31 członków. W trakcie kilkuletniej pracy społecznej udało się przeprowadzić, zorganizować oraz współorganizować wiele działań na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. – powiedziała Monika Dutkowiak, prezes stowarzyszenia - Realizujemy wiele projektów, szereg imprez, spotkań dla społeczności lokalnych, zbiórki publiczne oraz organizujemy imprezy, na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzimy także działalność kulturalną, organizujemy koncerty, wystawy fotograficzne plenery malarskie, szkolenia. Wtorkowy wieczór był okazją do podziękowań tym wszystkim, którzy współuczestniczyli w działaniach stowarzyszenia oraz tym, którzy wspierali finansowo te działania.
Kolejny raz uhonorowano osobę, która wyjątkowo zasłużyła się dla rozwoju kulturalnego gminy Ostrów Wielkopolski. Kapituła konkursu Uqulturalnieni na miarę XXI wieku wybierając laureatów kieruje się zawsze zaangażowaniem i pasją, która płynie od ludzi tworzących kulturę. W roku 2018 postanowiono przyznać honorowy tytuł Sylwestrowi Kląskale, o którym laudację odczytała Grażyna Dymała, wiceprezes organizacji. - Laureat od 10 kadencji, czyli przez 40 lat jest radnym gminnym, podczas których pełnił różne funkcje. Jest aktywnym członkiem chruszczyńskiej OSP. Od 2014 roku społecznie pełni funkcje prezesa Oddziału Gminnego OSP. Jest współautorem questu o Chruszczynach oraz opracował monografię tejże miejscowości. Ponadto jest twórcą ludowym. W wolnych chwilach pisze wiersze, gdzie motywem przewodnim jego poezji są Bóg, ojczyzna, dom, rodzina. Wiersze te zostały wydane w tomiku „Zielone poezje”. Cechują go zaangażowanie społeczne, uczciwość, bezinteresowność, profesjonalizm, a przede wszystkim bycie blisko ludzi.
Przybyli na spotkanie goście mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Adama Podskarbiego. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy mogli podyskutować o wielu sprawach dotyczących kultury na naszym terenie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas