Menu

Seniorzy w akcji

Seniorzy w akcji

 

Po raz kolejny seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora w Gorzycach Wielkich zwiedzali Polskę. Tym razem trafili do pobliskiego Odolanowa, gdzie poznali historię miasta oraz spędzili czas w pomieszczeniach Senior+.


To, że nasz kraj jest piękny nie trzeba nikomu udowadniać. Nie trzeba jechać w dalekie zakątki naszej ojczyzny, aby zobaczyć piękne i ciekawe miejsca. Odolanów, którzy zwiedzali gorzyccy seniorzy zachwyca i udowadnia, że ma wiele do zaoferowania pod względem turystyki w powiecie ostrowskim – mówi organizator wyjazdu Dariusz Pryczak. Uczestnicy wycieczki rozpoczęli odwiedziny Odolanowa w Dziennym Domu Senior+ w Odolanowie, gdzie zostali przyjęci pełną ofertą, jaką daje ośrodek. Były wobec tego warsztaty z rękodzieła, śpiew, rozwiązywanie łamigłówek, zajęcia ruchowe. Zwiedzanie umożliwił twórca przedsięwzięcia Paweł Małuszek. Seniorzy następnie zwiedzili Odolanów pod kierunkiem miejscowego nauczyciela, fascynatka historii miasta i okolic Rafała Walkowa. Na zakończenie odwiedzili Ośrodek Jeździecki w Hucie pod Odolanowem.
Wyjazd był częścią projektu prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich pod nazwą „Odkrywamy Polskę na 100 lecie odzyskania niepodległości” Dofinansowania imprezie udzieliło również Stowarzyszenie Qltura21.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas