Menu

PINGPONGOWE MARZENIA Z PSE W WYSOCKU WIELKIM

PINGPONGOWE MARZENIA Z PSE W WYSOCKU WIELKIM

 

Pod przewodnictwem Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Wysocko Wielkie wystartował Program Pingpongowe Marzenia z PSE, mający rozwijać talenty sportowe młodych tenisistów stołowych, będących nadzieją na przyszłe sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

„Pingpongowe Marzenia z PSE to unikatowy program szkoleniowy dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat , realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom.” - powiedział Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do wzięcia udziału w Programie wytypowane zostało 70 klubów tenisa stołowego z całej Polski w tym LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element „Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego” realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.

„Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera.” - pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym, w „Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego”,dzięki któremu powstał program Pingpongowe marzenia.

W dniu 30 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku miało miejsce oficjalne rozpoczęcie projektu „Pingpongowe Marzenia z PSE”, na którym pojawił się Pan Jakub Bagiński - przedstawiciel Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Pan Jan Koprowski z Polskich Sieci Elektroenergetycznych - przedstawiciel sponsora projektu. Ponadto w spotkaniu udział wziął przedstawiciel samorządu lokalnego Zbigniew Dolata – sekretarz Urzędu Gminy Ostrów Wielopolski, Mieczysław Skiera – Przewodniczący Rady Gminnej ZLZS w Ostrwie Wielkopolskim oraz Mieczysław Knychała – przewodniczący Terenowego Klubu Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim, oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej we Wtórku Lidia Michalak.
Podczas krótkiej części oficjalnej została przedstawiona ogólna koncepcja projektu. Następnie został przekazany sprzęt sportowy po czym przystąpiono do wspólnego treningu zawodników akademii, zaproszonych gości, klubowiczów oraz rodziców.

Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ w Wysocku Wielkim działa na ziemi ostrowskiej od 1946 roku. Nasza obecna działalność skupia się wokół piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Sekcja tenisa stołowego została reaktywowana 14 lat temu. Na dzień dzisiejszy podsiadamy trzy drużyny seniorskie rywalizujące w rozgrywkach ligowych. A od niedawna działalność nasza zastała poszerzona o szkolenie dzieci i młodzieży. Nasza praca i zaangażowanie w szkolenie i rozwój tenisa stołowego został dostrzeżony w strukturach Polskiego Związku Tenisa Stołowego, dzięki czemu w czerwcu br. dostaliśmy propozycję wzięcia udziału w ogólnopolskim programie „Pingpongowe Marzenia z PSE”. Propozycję przyjęliśmy z entuzjazmem. Jesteśmy klubem bez długoletnich tradycji, ale mamy aspiracje, chęci i zaplecze działaczy oraz zawodników na których możemy zawsze liczyć i wspólnymi siłami chcemy dołożyć się do rozwoju polskiego tenisa. – powiedział Przewodniczący LKS ORZEŁ Karol Lubieniecki

W ramach projektu „Pingpongowe Marzenia z PSE” otrzymaliśmy 2 stoły tenisowe, koszulki dla dzieci, piłeczki, płotki. Liczymy na dalsze wsparcie sprzętowe. Ponadto w ramach projektu zostanie dofinasowanie zatrudnienie trenera. PZTS zapewnia wynagrodzenie za zajęcia dla dwóch grup ośmioosobowych, dwa razy w tygodniu po dwie godziny. My jako klub prowadzimy we własnym zakresie kolejne dwie grupy ośmioosobowe i utrzymujemy je z własnych środków. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji dwie sale: w Szkole Podstawowej Nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki oraz halę w Szkole Podstawowej we Wtórku, gdzie zajęcia odbywają się we wtorki i piątki. Zajęcia odbywają się w godz. 17:00 - 20:00. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do naszej Akademii. Informacje o naszej działalności można znaleźć na Facebook’u: www.facebook.com/akademiaTS. Najbardziej zależy nam na dzieciach z przedziału wiekowego 6-10 lat, ale również zapraszamy starszych zawodników. Przyjdźcie, zobaczcie przekonajcie się ,że jest to sport dla wszystkich którzy pragną poznać tajniki tej dyscypliny a przy okazji spędzić wspaniale czas, nie każdy może zostać mistrzem, ale każdy może zrobić coś dla siebie i dla swojego zdrowia. Tenis to nie tylko odbijanie piłeczki ale przed wszystkim uczy cierpliwości, samodyscypliny, odpowiedzialności, skupienia, koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, a to wszystko jakże przydatne jest w życiu codziennym oraz szkolnym. Może to właśnie jest sport dla Was – powiedziała Pani trener Małgorzata Dudzińska.

W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

Komentarze   

0 #2 Marco 2018-11-13 21:00
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Also visit my website :: BestKristen: https://FollowMarita.blogspot.se
Cytować
0 #1 Williemae 2018-11-10 19:17
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my web page BestTrena: https://FollowEarl.blogspot.se
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas