Menu

Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

 

Rekord dla Niepodległej pod takim hasłem świętowano dziś w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Do akcji przyłączyła się także Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich, która święto to uczciła na swój, bardzo oryginalny sposób.

11:11 to umowna godzina, w której rozpoczynała się ogólnopolska akcja Rekord dla Niepodległej. Po odśpiewaniu hymnu Polski w Gorzycach Wielkich, uczniowie uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości uroczystym apelem, podczas którego między innymi rozstrzygnięto dwa patriotyczne konkursy „Polska niepodległa” oraz Orzeł Biały Dumą Polaków. O tym jak ważne są wolność i niepodległość przypomniał także obecny na uroczystości wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście udali na zewnątrz aby symbolicznie przepasać budynek szkoły flagą Polski. Do tego wspaniałego gestu potrzebne było aż 250 metrów biało czerwonego materiału. Na zakończenie wypuszczono do nieba balony w narodowych barwach.

„Rekord dla Niepodległej” to akcja ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Do akcji zgłosiło się aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych z terenu Polski. Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11.

Ostatnio zmienianypiątek, 09 listopad 2018 12:58
Więcej w tej kategorii: « 11:11 Co to jest niepodległość »

Komentarze   

0 #1 Akilah 2019-06-27 15:50
Thanks in support of sharing such a pleasant thinking,
article is fastidious, thats why i have read it completely

Check out my weblog - kyuubi.online: http://kyuubi.online
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas