Menu

Szkolne bajanie

Szkolne bajanie

Dwunasta edycja gminnego konkursu „Szkolne bajanie” już za nami. W tym roku udział wzięło aż 23 uczniów z placówek oświatowych z gminy Ostrów Wielkopolski.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna”. W tegorocznym święcie recytacji, który przeznaczony jest dla uczniów klas I-III zaprezentowało się 23 uczestników z jedenastu szkół z gminy Ostrów Wielkopolski. Uroczystość miała miejsce w sali wiejskiej w Łąkocinach, a gospodarzem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa z tejże miejscowości. Wszytskich powitała dyrektor szkoły Danuta Walisiak. Wśród zaproszonych gości między innymi był wójt gminy Piotr Kuroszczyk, radny gminy Zenon Janas oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łąkociny „Nasze Łąkociny” Ewa Małuszek. Jury w składzie Wielisława Dankiewicz – Czajka, Teresa Burkietowicz oraz Iwona Jankowska wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Zofia Mrotek ze Szkoły Podstawowej we Wtórku
II miejsce: Mikołaj Wasielewski ze Szkoły Podstawowej z Lewkowa oraz Julia Reikowska ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Wielkim
III miejsce: Maria Pacholczyk ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich oraz Oliwia Wiewior ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich
Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Jamroziak ze Szkoły Podstawowej w Lamkach oraz Lena Florczak ze Szkoły Podstawowej w Łąkocinach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki. Podczas konkursu swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali również gospodarze czyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łąkocinach. Organizatorami konkursu były Danuta Gumienna, Katarzyna Florczak i Daria Adamczak.
Obok konkursu recytatorskiego odbył się również w ramach „Szkolnego Bajanie” konkurs plastyczny, na który spłynęło wiele niezwykle pomysłowych prac. Jury w składzie Jakub Godziszewski i Katarzyna Bielawska, nauczyciele plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim dokonało przeglądu 59 prac plastycznych z dziewięciu szkół podstawowych. Jury nagrodziło 9 prac oraz przyznało 10 wyróżnień.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 listopad 2018 16:56

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas