Menu

Szatnia na medal gotowa

Szatnia na medal gotowa

 

Pomieszczenie dla sędziego, szatnie dla gospodarzy i dla drużyny gości, toalety, prysznice, magazyn, toalety dla osób niepełnosprawnych - tak w skrócie wygląda szatnia na medal, która w zaledwie miesiąc powstała w Czekanowie. Gotowe pomieszczenia w niczym nie przypominają starych i wysłużonych baraków. Inwestycja kosztowała 320 tysięcy złotych.

100 tysięcy złotych Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała z pilotażowego programu Urzędu Marszałkowskiego "Szatnia na medal". W Powiecie Ostrowskim, Gmina Ostrów wielkopolski jest jedynym samorządem, któremu udało się pozyskać dofinansowanie z tego programu. Co ciekawe, szatnia wybudowana w systemie kontenerowym spełnia wszystkie standardy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nowy sezon piłkarze LKS Piast Czekanów rozpoczną w komfortowych warunkach. Dziś w klubie gra około 40 juniorów oraz drużyna seniorów. Piast Czekanów to najlepsza drużyna piłkarska w Gminie Ostrów Wielkopolski. Zespół awansował z Klasy Okręgowej do Ligi Międzyokręgowej.

Piast Czekanów jest jedną z naszych najlepszych drużyn w gminie i grając w klasie międzyokręgowej wspaniale reprezentuje gminę Ostrów Wielkopolski, a ich mecze cieszą się dużym zainteresowaniem. Myślę, że spełniliśmy oczekiwania piłkarzy, trenera oraz całego Klubu, w tym również jego prezesa. – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. W minionym tygodniu szatnie przeszły pozytywny odbiór m.in.: inspektora budowy, inspektora ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski. w odbiorze inwestycji uczestniczył również z-ca wójta Antoni Hadryś.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej inwestycji. W tak krótkim czasie, można przeprowadzić inwestycje, na naprawdę wysokim poziomie. Bez wątpienia młodzi piłkarze będą zadowoleni z nowych pomieszczeń. Są nowoczesne, jasne i bardzo ładne. Dużym atutem inwestycji są także toalety dla kibiców, w tym również dla osób niepełnosprawnych. To oddzielne pomieszczenia, wybudowane tuż przy trybunach. – podkreśla Antoni Hadryś, z-ca wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Umowę w sprawie otrzymania dofinansowania podpisano 10 października. Kilka dni później ruszyła rozbiórka starych pomieszczeń, przygotowanie i wyrównanie podłoża, na przełomie października i listopada do Czekanowa przyjechały gotowe moduły szatni, wykonane w technologii kontenerowej. Na miejscu były montowane. A cały program jest pilotażowy, prowadzony przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Zainteresowanie programem w Wielkopolsce było bardzo duże, bo aż 95 gmin i powiatów złożyło wnioski o uzupełnienie infrastruktury przy Orlikach oraz boiskach. Nie wszystkie samorządy otrzymały finansowe wsparcie.

Nam się udało. Projekt przygotowany przez Urząd Gminy otrzymał maksymalne dofinansowanie. 100 tysięcy złotych to zatem pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, reszta kwoty, 220 tysięcy złotych to pieniądze z budżetu gminy – dodaje wójt Piotr Kuroszczyk. Przypomnijmy.

„Szatnia na medal” to pilotażowy program Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Skierowany do samorządów lokalnych: powiatów i gmin z regionu. Jego ideą jest m.in.: zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych czy remont istniejących obiektów.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=2734&akcja=artykul

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas