Menu

Białe szaleństwo na nartach z finansowym wsparciem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Białe szaleństwo na nartach z finansowym wsparciem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 

45 uczniów z ośmiu szkół z gminy Ostrów Wielkopolski aktywnie wypoczywała w górskiej miejscowości Zawoja, położonej u stóp Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim. Zimowy, profilaktyczny obóz dla dzieci i młodzieży odbył się w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

Główną atrakcją wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarskich. Na każdego ucznia, czekał specjalnie przygotowany sprzęt narciarski. Białe szaleństwo we wspaniałych zimowych warunkach było dodatkowo okazją do wspólnej zabawy w sprzyjającej atmosferze. W ramach warsztatów profilaktycznych uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z góralami spod Babiej Góry. Nie brakowało wspanialej zabawy i humoru. Dzieci i młodzież poznała także regionalną historię, tradycje i obyczaje, słuchali prawdziwej góralskiej muzyki, podziwiali góralskie stroje, tańce oraz regionalną gwarę. Wypoczynek uświetnił także wyjazd na największe podhalańskie termy do Chochołowa, gdzie uczestnicy korzystali z nowoczesnych atrakcji kompleksu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach świetlicowo-profilaktycznych prowadzonych w ośrodku wypoczynkowym. Bawili się również podczas interesujących zajęć rekreacyjno-sportowych oraz artystycznych. W ramach zajęć spotkali się z artystą ludowym ze Stryszawy, który najpierw pokazał technikę strugania ptaków, a następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem malowały je wg własnej inwencji. Na podsumowanie wyjazdu uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki. Obóz bez wątpienia dostarczył niezapomnianych wrażeń i pozwolił na wartościowe spędzenie ferii zimowych. Uczniowie powrócili z wypoczynku zadowoleni i spragnieni kolejnego takiego przedsięwzięcia.

Organizatorem wypoczynku był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” działający przy Szkole Podstawowej w Lamkach. Opiekunami dzieci byli nauczyciele ze szkół z terenu naszej gminy: Sylwia Szymczak, Jakub Mróz, Rafał Sępołowicz oraz Ireneusz Paszek, który pełnił funkcję opiekuna medycznego.

"Taka idea spędzania ferii zimowych sprawdziła się. Cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży - powiedział Tomasz Mocek, koordynator i kierownik wypoczynku.

Tygodniowy wyjazd został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 styczeń 2019 11:41

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas