Menu

Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka

 

Jak głosi ogólna prawda życiowa...babcia i dziadek to najlepsza "instytucja" na świecie!!! Przedszkole w Sobótce świętowało.


To wspaniałe osoby o wielkim sercu, które kochają bezwarunkowo. Gdyby nie było kochanych babć i dziadków, nie byłoby nas, ani też cudownych wnucząt. Dlatego też w zimowe przedpołudnie, 30 stycznia, dzieci z Publicznego Przedszkola w Sobótce, postanowiły podziękować swoim dziadkom, dedykując swój występ przygotowywany od dawna z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem....
Tę wyjątkową uroczystość otworzyła pani dyrektor, witając serdecznie wszystkie babcie i dziadków oraz zaproszonych gości. Przedszkolaki z kolei swoim śpiewem i tańcem przeniosły dziadków odrobinę w przeszłość, i przypomniały im chwile, kiedy ich miłość dopiero się rodziła. Maluszki z grupy "Motylki" w brawurowy sposób zatańczyły twista, dzięki czemu nasi goście mogli poczuć się 20 lat młodsi. Następnie dzieci z grupy "Biedronki" zaprezentowały dziadkom zabawną inscenizację pt. "Podróż marzeń", w której to wcieliły się w rolę nieco starszych i dojrzalszych seniorów, ale nadal pełnych werwy do życia. Nasi milusińscy zabrali też gości w podróż do Paryża, na wyjątkowy pokaz mody. Chłopcy z grupy starszej zaprosili dziadków na grzybobranie, tańcząc do utworu Heleny Majdaniec pt. "Rudy rydz". Dziewczynki z kolei porwały wszystkich swoim energetycznym tańcem, przenosząc ich na Hawaje, a następnie do gorącej Afryki. Po części artystycznej przyszła pora na prawdziwą zabawę. Do tańca przygrywał pięknie dziadkom zespół muzyczny MIRAGE. Nie obyło się również bez konkursów. Dziadkowie wcielili się w dżokejów i brali udział w wyścigach konnych, babcie natomiast brawurowo pokonały slalom, biegnąc z jajkiem na łyżce. Furorę zrobiły występy dwóch zespołów tanecznych. Pierwszy z nich "Supermani 40 plus", złożony z sześciu odważnych dziadków, zaprezentował wszystkim układ choreograficzny do muzyki filmowej "Vabank". W drugim zespole "Super babeczki", mogliśmy podziwiać umiejętności taneczne babć do utworu "Felicita". Wybrano również drogą losowania SUPER BABCIĘ i SUPER DZIADKA. Ta wspaniała uroczystość połączyła pokolenia, pokazując wszystkim, że różnica wieku nie przeszkadza we wspólnej zabawie i integracji.

Tekst: Magdalena Potaśniczak
Zdjęcia: Agata Brandt, Ilona Ziętek

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas