Menu

Termomodernizacja szkoły w Lamkach. Inwestycja trwa

Termomodernizacja szkoły w Lamkach. Inwestycja trwa

 

Półtora miliona złotych kosztować będzie termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Lamkach.

Aż 85% tej kwoty to dofinansowanie w ramach ZIT-ów, z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. „Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała aż milion 300 tysięcy złotych dofinansowania. To ogromne środki, dzięki którym placówka w Lamkach stanie się samowystarczalna energetycznie. Likwidujemy piec węglowy, w miejsce którego stawiamy ekologiczne ogrzewanie gazowe. Na dachu szkoły zamontowane będą ogniwa fotowoltaiczne. Powstanie instalacja, która wytwarza energię elektryczną w ciągu dnia. Ma bardzo niski próg startowy – produkuje prąd od samego świtu. Jedyne czego potrzebuje to światło dzienne. Dzięki takim rozwiązaniom placówka w Lamkach będzie prawdopodobnie jedną z najbardziej ekologicznych miejsc w regionie. „ – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Teraz trwa docieplanie budynku i stropodachu. Wcześniej docieplone zostały fundamenty obiektu. Niemal równocześnie ruszyły prace na sali gimnastycznej. Tam całkowicie wymieniony został dach, sala przeszła też mały lifting wewnątrz. Ściany wyszpachlowano oraz odmalowano. Wymienione zostały też kilkunastoletnie luksfery. Ich miejsce zastąpiły nowe okna, dzięki czemu na korytarzu prowadzącym na salę zrobiło się dużo jaśniej. Sala gimnastyczna zyskała też nowe, energooszczędne oświetlenie. Prace są już na finiszu.

W ramach inwestycji budynek szkoły przejdzie całkowitą termomodernizację. Zmieni się zatem wygląd zewnętrzny szkoły, która nabierze nowych barw. Wymienione zostaną drzwi, kompletnie zmodernizowana zostanie kotłownia oraz instalacja centralnego ogrzewania, nowa będzie też oświetlenie. Na dachu budynku pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, instalacja odgromowa.

Więcej w tej kategorii: « Zaproszenie Dzień Babci i Dziadka »

Komentarze   

0 #1 Nieznajomy 2019-02-10 19:41
Napiszcie lepiej że dzieci ćwiczą drugi rok na korytarzach grają w tenisa stołowego. A już nie mówię o boisku na którym jest wylany 15 lat temu asfalt i tyle co mają z boiska. Jest się .czym chwalić. Chyba w gminie nie ma drugiej takiej szkoły ale co tam będzie ładnie wyglądało z zewnątrz.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas