Menu

Wspólnie świętowali w Wysocku Wielkim

Wspólnie świętowali w Wysocku Wielkim

 

„Tradycją naszej miejscowości są coroczne spotkania, aby uczcić ten piękny dzień i podziękować Wam drodzy seniorzy za to, że dzięki Wam nie pokryły się kurzem nasze obyczaje, że to z Waszych ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie. To, że Wasze serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków” – takimi słowami przywitał zgromadzonych gości, sołtys Wysocka Wielkiego, Ryszard Dymny.


W niedzielne popołudnie seniorzy, babcie i dziadkowie spotkali się w Wysocku Wielkim aby uczcić coroczne obchody Dnia Seniora, Dnia Babci i Dnia Dziadka. Po krótkim wstępnie, sołtys Wysocka Wielkiego powitał wszystkich zgromadzonych na sali Gminnego Ośrodka Kultury. Wśród zaproszonych byli przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski, starosta powiatu Paweł Rajski, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś, zastępca przewodniczącego rady gminy Henryk Kwiecień, dyrektor GOK Adam Wasiela, ks. Jerzy Kaniewski oraz prezes stowarzyszenia „Nasze Wysocko” Małgorzata Bruzi, dyr. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Alicja Wawrzyniak, prezes Terenowego Klubu Olimpijczyka Mieczysław Knychała a także prezes OSP Wysocko Wielkie Walerian Florczak.
Po powitaniu przeszedł czas na krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wysocka Wielkiego. Najmłodsi z humorem zaprezentowali wiersze oraz piosenki tematyczne związane z tymże świętem. Seniorzy nie ukrywali wzruszenia i zachwytu z występu swoich wnuków. Na zakończenie każdy ze zgromadzonych otrzymał od dzieci ręcznie wykonane laurki. Nie obyło się także bez życzeń ze strony przedstawicieli władz oraz tradycyjnego toastu wzniesionego kieliszkiem szampana.
„Wszystkim seniorom życzę wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło Wam zapału do wspierania kolejnych pokoleń a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy” to jedne z życzeń kierowanych do seniorów z okazji ich święta.
Spotkanie zostało przygotowane przez Radę Sołecką Wysocka Wielkiego.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas