Menu

W Łąkocinach trwa rozbudowa szkoły

W Łąkocinach trwa rozbudowa szkoły

 

Placówka w Łąkocinach od września tego roku wzbogaci się o salę sportową i dodatkowe dwie sale lekcyjne, toalety i gabinet dyrektora. Inwestycja kosztować będzie prawie półtora miliona złotych. Choć szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenie, to całkowite koszty inwestycji pokryje gmina Ostrów Wielkopolski.


Nowa część szkoły powstaje w sąsiedztwie obecnego budynku. Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku. Teraz trwają szeroko zakrojone prace murarskie. Wykonano już żelbetowe schody wewnętrzne. Zalane są stropy nad parterem, gotowy jest także strop łącznika. Budynek będzie miał powierzchnię 400 m kw. "Zależy nam na każdej placówce oświatowej w naszej gminie. Bez względu czy jest to szkoła publiczna czy prowadzona przez stowarzyszenia, uczą się w nich dzieci z naszej gminy. To dla nas najważniejszy argument. Pomagaliśmy i będzie pomagać, także finansowo wszystkim placówkom oświatowym w gminie Ostrów Wielkopolski. Chcemy by warunki nauki, a co za tym idzie szkoły były atrakcyjne." - podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Specjalny łącznik połączy nowy obiekt z dotychczasowym. Rozbudowa placówki zakończy się w sierpniu tego roku, tak by dzieci od września mogły już korzystać z nowych pomieszczeń. Na parterze znajdą się toaleta męska i damska oraz dla osób niepełnosprawnych, pokój dla nauczyciela WF-u, magazyn sprzętu sportowego. Na I piętrze, będą dwie sale lekcyjne gabinet dyrektora oraz pomieszczenie gospodarcze.

"Szkoła w Łąkocinach rośnie w siłę. Cieszymy się ogromnie z inwestycji. Tak wiele ona dla nas znaczy. Dzieci zyskają piękną halę sportową, dodatkowe sale lekcyjne, będą toalety, dodatkowe gabinety." - podkreśla Zenon Janas, radny gminy Ostrów Wielkopolski. Do tej pory uczniowie z Łąkocin zajęcia WF-u mieli w szkole w sąsiedniej miejscowości, Daniszynie. Latem, kiedy powalała na to pogoda na szkolnym boisku sportowym w Łąkocinach.

To nie koniec inwestycji w szkole w Łąkocinach. Już niebawem ruszą prace związane z modernizacją obecnego budynku szkoły. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni. Wszystkie klasy zostaną odmalowane. Remont będzie sfinansowany z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.

Komentarze   

0 #1 Forrest 2019-04-13 07:43
Hi. I have checked your igo-info.pl and i see you've got some duplicate content so probably
it is the reason that you don't rank hi in google. But you
can fix this issue fast. There is a tool that rewrites articles like human, just search in google: miftolo's tools

my web site: LeandraBig: https://TabithaSee.wix.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas