Menu

Otrzymali medale za zasługi

Otrzymali medale za zasługi

 

Sołtysi, Ryszard Dymny, Ryszard Ryfa oraz Wiesław Janoś wyróżnieni medalem za zasługi, podczas III Pielgrzymki Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

W sobotnie południe do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu zjechało blisko 600 sołtysów z gmin całej Wielkopolski. Nie zabrakło także przedstawicieli gminy Ostrów Wielkopolski a wśród nich sołtysa Wysocka Wielkiego, Wtórku oraz Zacharzewa, którzy otrzymali specjalne wyróżnienie.
- Święto sołtysa mobilizuje nas do tego, żeby podziękować sołtysom za ich pracę. Rok jest szczególny, dlatego że są wybory sołeckie, w wielu gminach już się odbyły, w wielu trwają. Chcemy im podziękować za ich pracę, to jest najniższy szczebel samorządu, sołtysi są najbliżej mieszkańców, są pośrednikami między mieszkańcami a władzami gminy - mówił wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.

Ryszard Dymny funkcję sołtysa w Wysocku Wielkim sprawuje już trzecią kadencje. Jest osobą bardzo aktywną, która z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w życiu społeczności wiejskiej. Pomocny, dba o porządek i poprawę życia mieszkańców Wysocka Wielkiego. Na co dzień współpracuje z proboszczem, szkołą, Gminnym Ośrodkiem Kultury a także z miejscowym OSP i Terenowym Klubem Olimpijczyka. Jest aktywnym członkiem Wielkopolskiej Izby Rolniczej, wspomaga organizacje szkoleń, spotkań i wydarzeń nie tylko w Wysocku, ale również na terenie całej Wielkopolski.

Ryszard Ryfa – radny gminy Ostrów Wielkopolski, członek Komisji Budżetu i Finansów, członek Komisji Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej oraz Spraw Samorządowych, sołtys miejscowości Wtórek. Obdarzony zaufaniem mieszkańców w tegorocznych wyborach po raz kolejny został wybrany na sołtysa Wtórku. Współpracuje w miejscową ludnością oraz instytucjami działającymi na terenie wsi. Znany jako miejscowy bohater po tym, jak narażając swoje życie zapobiegł rozprzestrzenieniu się pożaru w miejscowym sklep.

Wiesław Janoś jest nie tylko sołtysem miejscowości Zacharzew ale także prezesem Koła Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego w Gminie Ostrów Wielkopolski, prezesem Rady Powiatowej Sołtysów oraz Komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej. Funkcję sołtysa pełni od 6 kadencji co niewątpliwie świadczy o wielkim zaufaniu, jakim obdarzają go wyborcy/mieszkańcy.

Na uroczystość organizowaną z okazji Dnia Sołtysa zaprosili Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Stawiszyn Justyna Urbaniak.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 marzec 2019 12:23

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas