Menu

Ul. Leśna w Zacharzewie, II etap budowy zakończony

Ul. Leśna w Zacharzewie, II etap budowy zakończony

 

Gotowa jest ulica Leśna wraz z ul. Wiosenną w Zacharzewie. Łącznie to prawie 2400 metrów kw. Drogi zostały wyłożone kostką brukową.

Do tej pory była to droga gruntowa. Teraz poprawi się nie tylko komfort jazdy ale i bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Prace nad jej budową ruszyły późną jesienią ubiegłego roku i rozpoczęły się od strony ulicy Lamkowej. Zanim rozpoczęły się prace wykonano odwodnienie, drogę dodatkowo wzmocniono warstwą z kruszywa. Inwestycję wykonała firma z Koźmina Wielkopolskiego. Odbiór techniczny z udziałem władz gminy Ostrów Wielkopolski i wykonawcy odbył się w ubiegłym tygodniu. Inwestycję zrealizowano bez zastrzeżeń.

Był to II etap budowy ulicy Leśnej. W 2016 roku zmodernizowano I odcinek drogi od ulicy Cegłowej.

„W gminie Ostrów Wielkopolski już wkrótce ruszy budowa kolejnych odcinków dróg, m.in.: w Kołątajewie i Franklinowie. Tylko w tym roku gminny samorząd na drogi gminne, ich budowę i modernizację wyda ponad 4 miliony złotych. „ – mówi wójtgminy Piotr Kuroszczyk. Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych i w całości finansowana była z budżetu gminy. Nową nawierzchnię zyskała także ulica Wiosenna, która sąsiaduje z ulicą Leśną. Już niebawem rozpoczną się kolejne modernizacje. Rozstrzygnięty został już przetarg na przebudowę drogi we Franklinowie i Kołątajewie.

Gmina Ostrów Wielkopolski wspiera finansowo także powiatowe inwestycje. Radni na ostatniej sesji przekazali na remonty dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy, 350 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas