Menu

Nagrody dla sportowców

Nagrody dla sportowców

 

Siedmioro uzdolnionych sportowców odebrało nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Okazją do wręczenia czeków i złożenia gratulacji była sesja rady gminy. Tego typu nagrody przyznawane są raz w roku. Ich inicjatorem i pomysłodawcą jest wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Rozwój i wspieranie sportowych pasji, szczególnie młodych sportowców jest niezwykle ważne. W Gminie Ostrów Wielkopolski nie brakuje wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy zdobywają sportowe trofea na arenie nie tylko wojewódzkiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej. Poza sportowymi wynikami, są także bardzo dobrymi uczniami. Swoją postawą dają znakomity przykład kolegom i koleżankom. Mam nadzieję, że sportowe stypendium choć w części wynagrodzi ich ciężką pracę i będzie mobilizowało do osiągania kolejnych sportowych sukcesów – mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk podczas wręczania wyróżnień.

By otrzymać finansowe wsparcie należy złożyć wniosek wraz z udokumentowaniem osiągnięć sportowych dziecka. Kryterium przyznania nagrody są wysokie wyniki w międzyszkolnym i krajowym współzawodnictwie sportowym. W gronie wyróżnionych znaleźli się zawodnicy takich dyscyplin jak: taekwondo, piłka ręczna, ju-jitsu czy lekkoatletyka.
Kwota sportowego stypendium, uzależniona jest od sportowych wyników. Uczniowie otrzymali od 400 złotych do 1200 złotych jednorazowej nagrody.
Listy gratulacyjne wraz z czekiem wręczali uczniom wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz Piotr Śniegowski przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.
Wyróżnieni nagrodami wójta za sportowe osiągnięcia w 2018 roku:

• Julian Dudkowiak z Gorzyc Wielkich trenuje sztuki walki taekwondo, a od 2012 roku odnosi sukcesy zdobywając liczne medale na wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach. W ubiegłym roku zdobył m.in.: tytuł Mistrza Polski w walkach, 2 brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Dubrowniku, złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Opolszczyzny, złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Dolnego Śląska. Największym sukcesem Juliana jest powołanie do Kadry Narodowej Polski ( Kadra C Polskiej Federacji Taekwon-do w sezonie 2018./12019). Tym samym Julian będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w Rio de Janerio!

• Alan Ofierzyński z Gorzyc Wielkich jest zawodnikiem Klubu Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski. 10-letni Alan uprawia brazylijskie Ju-jitsu. W latach 2017-2018 zdobył m.in.: złoty medal w formule U8 na Mistrzostwach Polski BJJ Power Kids, III miejsce w kat. Gi Kids 7-9 years podczas IV Mistrzostw Europy CB JJP w Luboniu.

• Jędrzej Kowalski z Lewkowa. 11 letni zawodnik Sportowego Klubu Taekwon – do Silla w Kaliszu. Posiada certyfikat zdanego egzaminu na 4 cup. W ubiegłym roku uczestniczył w wydarzeniach sportowych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając miejsca na podium. Do największych, ubiegłorocznych, sukcesów zaliczyć można m.in.: złoty medal w walce semi-hogo podczas Wielkopolskich Mistrzostw Mikołajkowych w Gostyniu, dwa złote i jeden srebrny medal w Mistrzostwach Polski Zachodniej ITF w Drezdenku, trzy złote medale oraz puchar dla najlepszego zawodnika w kat. kadetów w Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Będzinie, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Rankingowym Polish Open Cup w Dzierżoniowie.

• Bartosz Losy z Sobótki uprawia lekkoatletykę. Wśród sportowych sukcesów wymieniać należy: Mistrzostwa Polski U20 Toruń – Lekkoatletyczna sztafeta 4x100 m, podczas której Bartosz zdobył I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski, sztafeta 4x400 m - II miejsce i tytuł wicemistrza Polski, wielokrotny Mistrz Powiatu Ostrowskiego na 400 i 800m. Brązowy medalista województwa wielkopolskiego na 800m.

• Łukasz Wołowicz z Wtórku jest zawodnikiem Klubu KPR „Ostrovia”. 17- latek od wielu lat uprawia piłkę ręczną wielokrotnie reprezentując Gminę Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski w Polsce. Występuje w zespole juniorów młodszych. W 2017 roku wraz z zespołem zajął IV miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej w Kwidzynie. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce ręcznej chłopców w kat. junior młodszy wraz z reprezentacją województwa wielkopolskiego, której był kapitanem brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Katowicach.

• Michał Kaniewski z Wtórku zawodnikiem Klubu KPR „Ostrovia”. Występuje w zespole juniorów młodszych. Michał powoływany jest także do kadry wojewódzkiej juniorów młodszych w piłce ręcznej. W 2017 roku wraz z zespołem zajął IV miejsce w finale Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej w Kwidzynie. W 2018 roku zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa w piłce ręcznej chłopców w kat. junior młodszy wraz z reprezentacją województwa wielkopolskiego, brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Katowicach.

• Emilia Twardowska z Nowych Kamienic uprawia lekką atletykę. Jest zawodniczką Klubu Stal LA w Ostrowie Wielkopolskim. W 2018 roku podczas ogólnopolskiego finału Nestle Cup w Warszawie zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż ustanawiając swój nowy rekord życiowy 160 cm, co plasuje ją na I miejscu w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Podczas 56. Biegu Republiki Ostrowskiej Emilia zajęła 3. Miejsce w biegu na 600m. w swojej kat. wiekowej, podczas wielomeczu lekkoatletycznego młodzików w listopadzie 2018 roku zajęła I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 157 cm. Na swoim koncie ma wiele bardzo dobrych wyników, dzięki którym stawała na podium.

Komentarze   

0 #1 Jamal 2019-04-15 19:57
Hello. I have checked your osw24.pl and i see
you've got some duplicate content so probably it is
the reason that you don't rank hi in google. But you
can fix this issue fast. There is a tool that creates articles like human, just search in google: miftolo's tools

my web blog: ChristiBig: https://AlfonzoBad.blogspot.com
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas